کارگاه فناوری های نوآورانه برای کودکان و نوجوانان

Թումո

برای موفقیت در جهان امروز کودکان و نوجوانان نیاز دارند که نیروی خلاقیت و نوآوری خود را پرورش دهند. آموزش های مدرسه ای و کلاسیک ممکن است به اندازه کافی به این موضوع توجه نداشته باشند. مرکز فناوری های خلاقانه تومو Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն در ارمنستان به این منظور ایجاد شده است که کودکان و نوجوانان را برای زندگی در دنیای مدرن پرورش بدهد.

مرکز تکنولوژی های نوآوری تومو Tumo Center for Creative Technologies کارگاههای آموزشی متنوعی را برای کودکان و نوجوانان برگزار می کند با این هدف که افقهای جدیدی را مقابل انها قرار دهد و منابعی را در اختیار انها قرار دهد که بتوانند از بیشترین ظرفیت نیروی خلاقیت خود بهره بگیرند. در این مرکز دانش اموزان به مدت دو سال بر روی یک پروژه در زمینه های انیمیشن، توسعه گیم، توسعه وب و رسانه دیجیتال کار تیمی خواهند کرد.
مرکز تومو در آگوست سال 2011 با کمک مالی خانواده سیمونیان تاسیس گردید. سام و سیلوا سیمونیان از ارامنه شهر دالاس در ایالات متحد امریکا هستند.
مرکز تومو در یک محوطه 7000 متری در خیابان هلبیان قرار گرفته است و ظرفیت پذیرش 8 هزار دانش آموز را دارد. این مرکز یک موسسه غیر انتفاعی است و از دانش اموزان شهریه ای دریافت نمی کند. (غیرانتفاعی در معنی اصلی این واژه نه اصطلاحی آن). کودکان و نوجوانان 12 تا 16 ساله می توانند به عضویت این مرکز در بیایند و در کارگاههای ان حضور داشته باشند. سومین روز شنبه هر ماه نیز همه گروهها سنی می توانند در این مرکز حضور داشته باشند، به این ترتیب والدین پیش از تصمیم گیری برای ثبت نام فرزندان خود می توانند از برنامه های این مرکز بازدید کرده باشند.
امسال مراسم نمایش فیلمهای مستند امریکایی American Documentary Film Showcase با مشارکت مرکز تمو و سفارت ایالات متحد امریکا در ایروان برگزار می شود. زمان برگزاری این نمایشگاه از امروز 28 اکتبر تا 15 نوامبر 2013 می باشد.

نظرات