کمیته ملی ارامنه امریکا

کمیته ملی ارامنه امریکا ANCA یا به ارمنی Ամերիկայի Հայ դատի յանձնախումբ یکی از بانفوذترین و وسیع ترین سازمانهای ارمنی در ایالات متحد امریکا است. این سازمان تلاش میکند که حمایت و کمکهای مقامات امریکایی را به کشور ارمنستان جلب کند. کمیته ملی ارامنه از استقلال قره باغ حمایت می کند. سازمان از طریق ارتباط با مقامات دولتی و نیز اعضای کنگره و سناتورها سعی می کند برنامه های خود را پیش برد.
بعنوان مثال در یکی از آخرین فراخوانها این کمیته از کلیه اعضا و هواداران خود می خواهد که با نماینده کنگره از منطقه زندگی خود تماس بگیرند تا کمکهای مالی نمایندگی ایالات متحده برای توسعه بین الملل USAID به ارمنستان 50 میلیون دلار و به قره باغ 5 میلیون دلار اختصاص یابد.
تعداد اعضا و هوادارن این سازمان از میان افراد بانفوذ و صاحب منصب در امریکا هموار رو به افزایش بوده است. به تازگی رد رندل فرماندار سابق پنسیلوانیا و دایلین لیچ سناتور ایلات پنسیلونیا نیز به جمع هوادارن این کمیته پیوسته اند.
Pennsylvania State Senator Daylin Leach (D-17, center) with (L-R) his wife, Jennifer Mirak, Gloria Hachikian, Nora Sarajian, and ANCA National Board member Richard Sarajian

نظرات