پناهندگی در ارمنستان

در مورد درخواست پناهندگی در کشور ارمنستان یک کتابچه اطلاعات از سوی وزارت مدیریت تقسیمات کشوری جمهوری ارمنستان منتشر شده است که اطلاعات جامعی را در اختیار متقاضیان پناهندگی در این کشور بدست می دهد. من در پستهای بعدی مطالب این کتابچه را منتشر خواهم کرد اما چند نکته کلی را که بنظرم مهم می رسند در اینجا با شما در میان می گذارم:

- در ارمنستان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد درخواست پناهندگی افراد را نمی پذیرد و ان را ثبت نمی کند. شما باید درخواست پناهندگی خود را بطور مستقیم به دولت ارمنستان اعلام کنید.اینکه به این ترتیب روند رسیدگی به پرونده پناهجو چقدر عادلانه خواهد بود نکته ای هست که در مورد آن ابهام وجود دارد اما کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اعلام کرده است که بر کار دولت ارمنستان در این مورد نظارت دارد و  پناهجو می تواند هر زمان که مایل بود با این کمیساریا در تماس باشد.

- از آنجائیکه تقاضای پناهندگی در کمیساریای عالی به ثبت نمی رسد، پناهجو پس از پایان روند بررسی در ارمنستان اسکان خواهد یافت. امکان اعزام پناهجو به کشور دیگر بسیار اندک است چون ارمنستان خود یک کشور پناهنده پذیر و مهاجر پذیر است و سایر کشورهای پناهنده پذیر نیز بطور معمول پناهندگان را بر اساس پرونده های ثبت شده در کمیساریای عالی انتخاب می کنند.

- درخواست پناهندگی به دولت ارمنستان را می توان در مرزهای زمینی و نیز در فرودگاه بین المللی این کشور اعلام کرد. اگر در داخل قلمرو ارمنستان هستید میتوانید تقاضای پناهندگی را به اداره مهاجرت این کشور ارائه کنید.

- پناهجو و پناهنده در ارمنستان حق کار کردن دارد و میتواند در هر منطقه ای از کشور ارمنستان که مایل بود زندگی کند.

نظرات

  1. من در ایران چیزی رو دیدم که نباید میدیدم 4 نفر بودیم 3 تا از دوستام رو گرفتند هیچکس ازشون خبری نداره
    دنبال منم هستم اگه بتونم به اونجا بیام میتونید کمکم کنید

    پاسخحذف

ارسال یک نظر