فضای کسب و کار در ارمنستان

موسسه مالی بین الملل وابسته به بانک جهانی شاخص آسانی کسب کار Ease of Doing Business در سال 2014 را منتشر کرده است. در این رتبه بندی ارمنستان بین 189 کشور جهان در جایگاه 37 و مابین کشورهای بلژیک با رتبه 36 و فرانسه با رتبه 38 قرار گرفته است. این بدین معنی است که ارمنستان برای جذب سرمایه گذاری خارجی باید نسبت به بهبود فضای کسب و کار اقدامی بعمل آورد. کشورهایی در سطح اقتصاد ارمنستان زمانی برای سرمایه گذاران جذاب خواهند بود که شرایط آسانتری نسبت به کشورهای اروپایی برای کسب و کار فراهم اورند.

به گزارش آرمن پرس، کارینه میناسیان معاون وزیر اقتصاد ارمنستان اعلام کرد که این کشور برای سال آینده برنامه اصلاحات جدی برای بهبود فضا و آسانی کسب و کار را اجرا خواهد کرد.
ارمنستان از نظر فضای کسب و کار در شاخص مزبور بین کشورهای همسود یا مشترک المنافع بهترین وضعیت را دارد. در سطح منطقه نیز در رتبه دوم و بعد از گرجستان قرار گرفته است.
بر اساس شاخص بانک جهانی ایران در رتبه 152 قرار دارد و در سطح منطقه تنها افغانستان و سوریه وضعیتی بدتر از ایران را دارا هستند.

نظرات

 1. با سلام
  امیر حسین هستم . آبکار طلا و جواهر با 12 سال سابقه کار که 5 سال هم سابقه فروشندگی طلا و جواهر رو دارم . آبکاری رو بصورت کاملا حرفه ای و مسلط به تمام جزئیات بلدم و در زمینه فروشندگی هم تجربه بالایی دارم و فکر می کنم بتونم موفق باشم و روابط عمومی بالایی دارم اما به زبان ارمنی آشنایی ندارم. 32 سال سن دارم و می خواستم ببینم می تونم کاری در ارمنستان با اقامت داشته باشم با نه .البته چند باری هم به ارمنستان سفر کردم و تجربه زندگی تو ارمنستان رو بصورت کوتاه مدت دارم . لطفا هر چه زودتر جواب من رو بدید
  از لطفتون بشدت ممنونم

  پاسخحذف
 2. سلام...من طراح وفرم دادن کاج ودرخت ودرختچه وکاشتن گل وگیا واردم ایا می توانم دران کشور کار کنم

  پاسخحذف
 3. سلام من مهندس مکانیک خودرو هستم و سابقه کار در شرکت گاز و خودرو سازی را دارم 31 ساله و متاهل هستم می خواستم ببینم می تونم در ارمنستان کار مناسبی پیدا کنم و اونجا زندگی کنم؟

  پاسخحذف
 4. سلام من اشپز حرفه ای هستم با سابقه کار در کشورهای امارات ایرانی پز میخاستم ببینم کاری برای من تو ارمنستان هست با تشکر

  پاسخحذف
 5. حسین رعیتی نوروزی۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۶

  حسین هستم 41 سالمه در حدود بیست سال کار دکوراسیون رو با چوب و ام دی اف به صورت حرفه ای انجام میدهم اگر کار مناسبی در کشور ارمنستان باشد برای همکاری آماده ام

  پاسخحذف
 6. با سلام من چندين سال كافه من بودم ميخواستم بدونم امكانش هست كه منو راهنمايي بفرماييد براي كار در ارمنستان

  پاسخحذف

ارسال یک نظر