تظاهرات مخالفان روسیه در ایروان

حدود چند 10 نفر امروز و مقارن با ورود ولادیمیر پوتین رهبر روسیه به ارمنستان  در مرکز شهر ایروان دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی به زبانهای انگلیسی و ارمنی حمل می کردند که از جمله روی برخی از آنها نوشته شوده بود: نه کی جی بی، استپ روسیه.

با آنکه در هفته های اخیر برخی از فعالان مدنی فراخوانهای متعددی را برای تظاهرات علیه روسیه  بویژه در فیس بوک منتشر کرده بودند اما جمعیت تظاهرکنندگان امروز به یکصد تن هم نمی رسید و  ممکن است تعداد خبرنگاران و عکاسان بیش از جمعیت معترضان بوده باشد. حضور نیروی های پلیس نیز چشم گیر بود  که البته این حضور از قبل و برای حفظ امنیت در زمان مسافرت رهبر روسیه پیش بینی شده بود.
ولادیمیر پوتین امروز از طریق فرودگاه شهر گیومری یا لنیناکان وارد ارمنستان شد.پوتین پس از ملاقات و گفتگو با سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان از بنای یادبود قربانیان زمین لرزه اسپیتاک بازدید کرد و شاخه های گل را بر این بنا قرار داد.
همزمان با دیدار پوتین از ارمنستان امروز نشست کارآفرینان روسی و ارمنی در گیومری برگزار شد. نشست کارفرینان روس و ارمنی در ایروان روز سوم دسامبر برگزار می گردد.

[youtube=http://youtu.be/m6na5pJZq2I]

نظرات