آزمون آیلتس در ارمنستان

IELTSیکی از دلایل رایج برای سفر به ارمنستان شرکت در امتحان آیلتس IELTS می باشد. هر چند این موضوع مایه تاسف است که مردم کشور ما برای شرکت در یک آزمون ناچار هستند به کشور همسایه سفر کنند اما بهرحال واقعیتی است که وجود دارد. از این رو در این پست اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار متقاضیان و علاقه مندان قرار میدهم با این توضیح که دانشگاههای ارمنستان برای ثبت نام از متقاضی مدرک زبان درخواست نمی کنند.

معرفی آیلتس
آزمون آیلتس سیستم بین المللی امتحان زبان انگلیسی International English Language Testing System رایج ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان است. همه ساله بیش از 2 میلیون نفر در این امتحان شرکت می کنند.
مدرک آیلتس توانایی شما را در زبان انگلیسی مشخص می کند. داشتن این مدرک در ورود به دانشگاههای جهان و نیز استخدام در شرکتها به شما کمک خواهد کرد. بیش از 8 هزار سازمان در دنیا مدرک آیلتس را می پذیرند و در ضمن آیلتس تنها مدرک قابل قبول برای تقاضای مهاجرت می باشد.
بهترین روش برای سنجش توانایی گفتاری شخص در زبان انگلیسی، مکالمه رو در رو است. در آزمون آیلتس توانایی شما در مکالمه با این روش سنجیده می شود.

شرکت در امتحان آیلتس
در ارمنستان شورای فرهنگی بریتانیا یا بریتیش کانسیل British Council آزمون آیلتس را برگزار می کند. برای ثبت نام در آزمون می توانید به بخش ثبت نام وبسایت شورای فرهنگی بریتانیا در ایروان مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که هزینه ثبت نام را باید از طریق مستر کارت یا ویزا کارت پرداخت کنید یا آن را به حساب بانکی ویژه ای واریز نمایید. چون اکثر افراد در ایران به این کارتها دسترسی ندارند و بانکهای ایرانی نیز با بانکهای سایر کشورها داد و ستد ندارند، متقاضی ناچار است که از طریق واسطه مراحل ثبت نام را به انجام برساند.

هزینه شرکت در آزمون
هزینه ثبت نام در امتحان آیلتس در سال 2014 مبلغ 78 هزار درام ارمنستان تعیین شده است. البته این رقم در صورتی است که شما لااقل 5 هفته پیش از زمان آزمون جهت ثبت نام اقدام نمایید و گرنه مبلغ بیشتری باید پرداخت کنید.

زمان و محل برگزاری آزمون
این آزمون همه ماهه دوبار برگزار می شود بجز ماه آگوست که یکبار برگزار می گردد و ماه سپتامبر سه بار. جهت آگاهی از زمان دقیق آزمون و نیز مهلت ثبت نام می توانید به وبسایت شورای فرهنگی بریتانیا در ایروان مراجعه نمایید. محل برگذاری آزمون نیز از سوی شورا در مرکز شهر ایروان معین می شود.

پرسش های مکرر درباره امتحان آیلتس
- چه سازمانی مالک آزمون آیلتس است؟
امتحان آیلتس بطور مشرکت توسط شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز ارزیابی زبان کمبریج و استرالیا مالکیت می شود.
- چرا دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد؟ اینها چه فرقی با هم دارند؟
آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می شود. آزمون آکادمیک ویژه کسانی است که می خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل بدهند. برای استخدام، مهاجرت، گذراندن کلاسهای آموزشی و تحصیل در مدرسه آزمون جنرال کفایت می کند. در هر دو نوع آزمون سئوالات شنیداری و مکالمه یکسان هستند و تفاوت تنها در بخش سئوالات مربوط به خواندن و نوشتن می شود. بهتر است پیش از انتخاب نوع آزمون با موسسه ای که مدرک آیلتس از شما می خواهد، مشورت نمایید. هنگام ثبت نام برای آزمون شما باید بدانید که در چه نوع آزمونی باید ثبت نام کنید.
این آزمون چه مدت طول می کشد و چه ترتیبی دارد؟
امتحان آیلتس چهار بخش دارد:
شنیداری 30 دقیقه
خواندن 60 دقیقه
نوشتن 60 دقیقه
صحبت کردن 11 تا 14 دقیقه
بخشهای شنیداری، خواندن و نوشتن بطور متوالی برگزار می شوند و بخش صحبت کردن یا گفتاری با فاصله زمانی از بخشهای دیگر برگزار می شود.

نظرات

  1. من نمیدونم با ایران نویسنده این سایت چه مشکلی داره اما تو این زمان که ژانویه 2014 پست رو گذاشتی رسما دیگه شورشو در اوردی تو ایران n مرکز وجود داره که دارن آیلتس و تافل و جی ار ای و ....کلی آزمون بین المللی برگزار میکنن !!!!!

    پاسخحذف

ارسال یک نظر