موتورسیکلت در ارمنستان


قفقازستان چندی پیش یک ایرانی تازه وارد در ارمنستان از من سئوال کرد که چطور می تواند در ایروان پیک موتوری پیدا کند. پاسخ او این بود که در این شهر پیک موتوری وجود ندارد و جابجایی سریع بسته ها نیز توسط اتوموبیل صورت می گیرد. بنظرم این منطقی می آید چون ترافیک شهری آنقدرها سنگین نمی شود که نیاز به موتورسیکلت پیدا شود. بطور کلی در ارمنستان موتورسیکلت وسیله رایجی نیست و کمتر مردم از آن استفاده می کنند با اینحال امکان کرایه موتورسیکلت و نیز تور گردشی با موتور وجود دارد.


تور گردشی با موتورسیکلت
شرکت سواران رویایی تورهای گردشی با موتورسیکلت برگزار می کند. این تورها شامل گشت و گذار در کل کشور ارمنستان می شود و مدت زمان آنها از 6 روز به بالا است. البته در صورت تقاضای گردشگر تورهایی با مدت کوتاهتر نیز برگزار می شود.

کرایه موتورسیکلت
اگر مایلید خودتان موتورسیکلت برانید امکان اجاره آن وجود دارد، باید سن شما حداقل 21 سال باشد و گواهینامه راندن موتورسیکلت داشته باشید و اگر کارت بانکی ندارید مبلغی دیپوزیت یا سپرده نمایید.
اجاره روزانه موتورسیکلت Yamaha XT660 یا Kawasaki KLR650 یا Suzuki DR650SE مبغ 70 یورو می باشد که رقم کمی بنظر نمی رسد زیرا معادل رقم کرایه روزانه اتوموبیلی معمولی است.

باشگاه موتورسواران ارمنستان
در ارمنستان تنها یک باشگاه موتورسواری وجود دارد بنام های رایدرز Hye Riders که در شهر گیومری یا لنیناکان واقع شده است. مردم ارمنستان با موتورسیکلت چندان انسی ندارند و برخی نیز از آن گریزان هستند. باشگاه موتورسوای ارمنستان تلاش می کند مردم نگاه مثبت تری نسبت به این وسیله نقلیه پیدا کنند.

نظرات

  1. من موتورراخیلی دوست دارم عشقم موتوره

    پاسخحذف
  2. دنبال خریدموتورسیکلت هستم

    پاسخحذف

ارسال یک نظر