دانستنیها در مورد درام واحد پول ارمنستان

می دانیم واحد پول ارمنستان درام نام دارد. گردشگرانی که برای نخستین بار به ارمنستان سفر می کنند کنجکاو هستند درباره درام و ارزش آن اطلاعاتی داشته باشند.
اطلاعات کلی در مورد درام را می توانید از صفحه مربوط به درام در ویکی پدیا بدست بیاورید. اسکناسهای ارمنستان از هزار درامی به بالا می باشند که در صفحه مزبور معرفی شده اند. بر روی اسکناس هزار درامی تصویر چارنتس شاعر ایرانی تبار ارمنستان دیده می شود.
برای تبدیل ریال یا تومان به درام نرخ رسمی وجود ندارد. بنابراین برای بدست آوردن نرخ تبدیل می توانیم قیمت این ارزها را با واسطه یک ارز بین المللی بدست بیاوریم. در وبسایت بانک مرکزی ارمنستان یک بورد وجود دارد که قیمت رسمی درام را بر اساس دلار امریکا، یورو، پوند انگلیس و روبل روسیه اعلام می کند.
ارزش درام ارمنستان در مقابل دلار امریکا از آغاز قرن بیست و یکم تاکنون نوسانات چشمگیری داشته است. به گزارش آرمن پرس بالاترین قیمت ثبت شده برای دلار امریکا مربوط به سال 2003 می باشد معادل 578.77 و پایین ترین قیمت مربوط به سال 2008 معادل 305.97 می باشد. البته لازم به توضیح است که در چند سال اخیر ارزش درام از ثبات نسبی برخوردار بوده است.
پیش از سفر به ارمنستان نیازی ندارید که درام تهیه کنید. همه صرافی ها دلار، یورو و روبل روسیه را به درام تهیه می کنند و در مرکز شهر ایروان تبدیل کننده های ارز بسیاری وجود دارند. در شعبه های فروشگاههای زنجیره ای ساس و نیز در فروشگاههای زنجیره ای یروان سیتی مرکز تبدیل ارز بطور شبانه روزی دایر می باشد.

نظرات

  1. در ایروان میتوان ارز فروشگاههای ساس برای تبدیل دلار به درام استفاده کرد..

    پاسخحذف

ارسال یک نظر