ذکر درمانی در ارمنستان

حسین خیراندیش که از روشهای سنتی و از جمله ذکر درمانی برای درمان بیماران استفاده می کند تاکنون برای درمان و مراقبت ار بیماران بارها به ارمنستان مسافرت کرده است. به گفته دکتر مینوسادات محمودعربی ارامنه ذکر درمانی را ارزشمند و ‏درمان کننده بیماری‌های خود یافته اند.
خبرگزاری ایکنا از دکتر مینو سادات محمود عربی نقل می کند: اساتید طب سنتی ‏ارمنستان همواره از پیشرفت‌های این طب در ایران و دانشگاه‌های مربوطه استقبال خیلی خوبی کرده‌اند‎.‎ دکتر حسین خیراندیش که متخصص طب اسلامی است، بارها به ارمنستان دعوت شده تا به دانشگاه‌های ارمنستان ‏رفته و تعداد زیادی از بیماران را تحت مراقبت و معالجه قرار دهد. یکی از انواع این معالجه‌ها ذکر درمانی بود و نتایج ‏مفید بسیاری برای کسانی که آن را مورد توجه قرار دادند، داشت و جالب است که ارامنه ذکردرمانی را ارزشمند و ‏درمان کننده بیماری‌های خود یافته بودند‎.
روشهای درمانی حسین خیراندیش تاکنون مورد انتقاد برخی از پزشکان در ایران قرار گرفته است. دکتر افشین احمدپور درباره او در وبلاگش می نویسد: در چند سال اخیر با بالا گرفتن تب طب سنتی یکی از مخلفات همیشگی مباحث طبی استفاده از آیات و روایات بوده است. این استفاده ی نابخردانه و نابجا بدون در نظر گرفتن عواقب سوء آن تا بدان جا شیوع یافته که یک فرد غیرپزشک مدعی ابداع طبی به نام طب قرآنی شده است. این فرد که القاب مختلفی همچون دکتر!!! مهندس!!! استاد!!! و حتی پروفسور برای خودش دست و پا کرده در حقیقت یک سرهنگ نیروی هوایی است و به اعتراف خودش پیش از آشنایی با بدن انسان با موتور جت سر و کار داشته اما به ناگاه از سر و کله زدن با موتور جت و ور رفتن با آچار کلاغی و پیچ و مهره روی گردان شده و به نحوه ی عملکرد جگر و سیرابی و دل و قلوه ی آدمی زاده علاقه مند گردیده است!!
بدیهی است درج این مطلب تنها با هدف اطلاع رسانی است و آرمن پارس هیچ مسئولیتی در قبال ادعاهای مطرح شده ندارد.

نظرات