بکارگیری زبان انگلیسی در مترو

قفقازستان - از این پس در متروی شهر ایروان نام هر ایستگاه از بلندگوهای واگنهای قطار بزبان انگلیسی نیز اعلام می شود. این اقدام برای راحتی گردشگران و افراد خارجی صورت می گیرد. بهمین مناسبت در این پست اطلاعات بیشتری در مورد متروی ایروان را در اختیار شما قرار میدهم.

طول خط متروی ایروان تنها حدود 13 کیلومتر است و بخش محدودی از شهر را در بر می گیرد . بنابراین مترو وسیله نقلیه ای است که کاربرد وسیعی در این شهر ندارد اما بازدید از آن ممکن است برای گردشگر جالب باشد. بنای ایستگاهها به سبک معماری دوران شوروی ساخت شده است و عمق ایستگاهها گاه تا هفتاد متر از سطح زمین نیز می رسد. گاهی در برخی از ایستگاهها گالری یا نمایشگاههای ویژه ای نیز دائر میشود.

ساعات کار مترو
مترو ایروان از ساعت 6:30 صبح تا ساعت 23 یا 11 شب دایر می باشد. بطور معمول هر 5 دقیقه یک قطار در هر ایستگاه توقف می کند.

هزینه مترو
برای استفاده از مترو ابتدا باید یک ژتون پلاستیکی از گیشه فروش خریداری نماید. قیمت این ژتون تنها 100 درام است و برای یکبار قابل استفاده است.Yerevan Metro

ایستگاههای مترو
ایستگاه بارکاموتیون Barekamutyun: این ایستگاه در میدان بارکاموتیون Բարեկամություն قرار گرفته است. این میدان محل تقاطع خیابانهای کمیتاس و کوچار و کیویان می باشد.
ایستگاه مارشال باغرامیان Marshal Baghramyan :این ایستگاه در اواسط خیابان باقرامیان Բաղրամյանو نزدیک به کاخ نخست وزیر ارمنستان قرار گرفته است.
ایستگاه یریتاسارداکان Yeritasardakan: یریتاسارداکان Երիտասարդական بمعنی جوانان هست و این ایستگاه نزدیک منطقه دانشگاههای ایروان است .
ایستگاه هاراپتوتیان هراپارک Hanrapetu’tyan Hraparak : این ایستگاه در نزدیکی هراپاراک یا میدان جمهوری قرار گرفته است.
ایستگاه زوراوار آندرانیکZoravar Andranik: این ایستگاه که پیشتر هکتمبریان Hoktemberyan نامیده میشد و بعدها بنام ژنرال آندرانیک Զորավար Անդրանիկ نامگذاری شد در نزدیکی تقاطع خیابانهای خانجیان و تیگران متس قرار گرفته است. بازار روسها که بیشتر لباس عرضه می کند، پارک بازی کودکان و همبرگرفروشی کویین برگر در نزدکی این ایستگاه قرار گرفته اند.
ایستگاه ساسونچی داویت Sasunti Davit: ایستگاه داویت ساوسون Սասունցի Դավիթ در مجاورت ایستگاه راه آهن ارمنستان واقع شده است.
ایستگاه گرتساراناین Gortsaranain: گرتساراناین Գործարանային به معنی کارخانجات هست. این ایستگاه محل قرار گرفتن کارخانه های مختلفی است.
ایستگاه شنگاویت Shengavit: این ایستگاه در منطقه شنگاویت Շենգավիթ قرار دارد. از اینجا قطاری به مقصد چهارباغ Չարբախ حرکت می کند.
ایستگاه گارگین نژده هراپاراک Garegin Nzhdeh Square : این ایستگاه در میدان یرلتماز یا گارگین نژده Գարեգին Նժդեհի Հրապարակ واقع شده است.

نظرات