رشد چشمگیر صنعت توریسم در ارمنستان

کارن چشمارتیان وزیر اقتصاد ارمنستان می گوید که در سال 2014 بخش توریسم این کشور 11.3 درصد رشد داشت. او پیشبینی می کند که در سال جاری میلادی نیز بخش گردشگری 10 درصد رشد کند.
در سال 2014 تحریمهای غرب علیه روسیه و تشدید تحریمها بر ایران تاثیرات منفی فراوانی بر این دو کشور داشت. روسیه بزرگترین شریک تجاری ارمنستان و ایران بزرگترین و قدرتمندترین همسایه ارمنستان است. اوضاع اقتصادی ایران و روسیه خواه ناخواه بر کشور ارمنستان تاثیرگذار است با اینحال ارمنستان در سال 2014 توانست در صنعت توریسم از رشد چشمگیری برخوردار باشد. آقای چشماریتیان چشم انداز سال 2015 را نیز مثبت می بیند و دولت ارمنستان 395 هزار دلار برای توسعه صنعت توریسم اختصاص داده است.

نظرات

 1. از آنجا که ارزش پول ارمنستان و ایران اختلاف کمتری به نسبت سایر ارزها دارد و با توجه به مطالب سایت شما قیمت کالا و خدمات نیز در آنجا خیلی با لا نیست و همچنین طبق نوشته های شما به ایرانیها در این کشور احترام بیشتری به نسبت کشورهای همجوار میگذارند من کشور ارمنستان را برای گردشگری مردم ایران مناسب میدانم و دوست دارم به این کشور سفر کنم

  پاسخحذف
 2. لطفا از مکانهای دیدنی در ارمنستان و نقاط گردشگری بیشتر مطلب قرار دهید

  پاسخحذف
 3. لطفا در صورت امکان از وضعیت جغرافیایی ارمنستان و شهرهای مناسب این کشور برای گردشگری مطلب قرار دهید

  پاسخحذف
 4. به نظر من ارمنستان کشور خوب و ارومیه اگر یک مقدار بیشتر مراکز تفریحیشو گسترش بده میتونه جای ترکیه رو برای ایرانیا پر کنه چون هم مراکز دیدنی خوب تاریخی و هم دریاچه برای تفریحات آبی و هم مراکز خرید و از همه مهم تر انسانهای خوبی داره

  پاسخحذف
 5. با سلام
  ارمنستان در زمینه توریست پیشرفت خوبی کرده و همچنان ادامه دارد.
  تجربه این کشور می تواند برای ایران نمونه خوبی باشه ، با توجه به این نکته که کشور ما هم از نظر و سعت و هم از نظر جاذبه های دیدنی خیلی غنی تر از ارمنستان است.
  نکته آخر اینکه:برخورد مناسب و احترام و به توریست ها در ارمنستان قابل مشاهده است.
  با تشکر

  پاسخحذف

ارسال یک نظر