شهروندان کشور را ترک می کنند

در سال 2014 میلادی بیش از 21 هزار شهروند ارمنستانی این کشور را برای همیشه ترک کردند. این رقم نسبت به جمعیت کشور یک رکورد جهانی به حساب می آید.
نشریه آرمنین ناو ضمن اشاره به ارقام فوق گزارش میدهد که بیش از 200 هزار شهروند ارمنستان در روسیه مشغول به کار هستند و 50 هزار نفر نیز تلاش میکنند به روسیه بازگردند اما بخاطر نقض قوانین مهاجرت روسیه این کشور به آنها اجازه ورود نمیدهند.
بسیاری از ارامنه شاغل در روسیه به بستگان خود در ارمنستان کمک مالی می کنند. اکنون با مشکلات اقتصادی اخیر در روسیه و محدود شدن ورود کارگران خارجی به این کشور، زندگی در ارمنستان نیز دشوار تر خواهد شد. از سویی کشور ایران نیز با کاهش درآمدهای باد آورده نفتی مواجه شده است و گفته می شود برخی از پروژه های اقتصادی ایران در ارمنستان متوقف شده است.
برخی از کارشناسان برای ارمنستان رشد اقتصادی صفر درصد را در سال جاری میلادی پیش بینی کرده اند. رقم واقعی رشد اقتصادی به اوضاع اقتصادی کشورهای روسیه و ایران بستگی بالایی دارد.

نظرات

  1. به نظر من زمینه های شغلی زیادی از جمله صنعت توریسم برخوردار است فقط مسئولین باید برای جذب سرمایه بیشتر تلاش کنند چون ارمنستان از لحاظ صنعت پتانسیل خوبی داره

    پاسخحذف

ارسال یک نظر