مردی که دوست دارد او را پروفسور خطاب کنند

علی نام آور یک ایرانی مقیم ارمنستان است که موسسه پزشکی سنتی را در این کشور به ثبت رسانده است. این موسسه بغیر از نام آور که مدیر و بنیانگذار آن است یک کارمند دیگر هم دارد. کارمند مزبور رئیس خود را پروفسور خطاب می کند. نام آور بغیر از اداره این موسسه چند صفحه فیسبوکی را هم اداره می کند که در آن صفحه ها خودش را با عنوان پروفسور معرفی می کند. علی آقا در بسیاری از سایتهای نیازمندی ایران نیز تبلیغ موسسه خود را منتشر کرده است و در این آگهی ها هم عنوان پروفسور را در ابتدای نام خود می آورد.
سفارت جمهوری اسلامی در ایروان ساختمانی را در اختیار علی نام آور قرار داده است که از آن بعنوان دفتر کار موسسه یا بقول خودش دانشگاه استفاده می کند. این ساختمان متروکه پیشتر مدرسه ایرانی بود. چه کسانی از نام آور حمایت می کنند و او قرار بوده است چه کاری برای آنها انجام دهد؟


نام آور و عرفان حلقه
روایت شده است زمانی که حضرت آقا فرمودند در محیطهای جوان مراقب عرفان های کاذب باشید، عده ای بر این باور بوده اند که نظر ایشان متوجه عرفان حلقه نیز بوده است. در همین راستا سازمان اطلاعات سپاه دست بکار می شود تا با یک عملیات ویژه دمار از روزگار حلقه و حلقه باوران در بیاورد. بخشی از این عملیات می بایستی در خاک ارمنستان انجام میشد. زیرا موسسه عرفان کیهانی که محمد علی طاهری بنیانگذار آن بود با دانشگاه طب سنتی ارمنستان ارتباط تنگاتنگی داشت و همین دانشگاه بود که به طاهری دکترای افتخاری اعطا کرده بود بعلاوه دوره های کوتاه مدت آموزش فرادرمانی بر پایه نظریه عرفان حلقه نیز در این دانشگاه برگزار می شد. گفته می شود علی نام آور که خود زمانی از شاگردان طاهری بود، او را با دانشگاه طب سنتی ارمنستان مرتبط کرده بود. قرار بود نام آور بعنوان نماینده موسسه عرفان کیهانی ریاست دپارتمان فرادرمانی مبتنی بر عرفان حلقه را نیز برعهده بگیرد.
با دستگیری طاهری و ممنوع شدن عرفان حلقه در ایران، لازم بود شخصی آموزش فرادرمانی در ارمنستان را ادامه بدهد. برای اینکار نام آور فرد مناسبی بود. او چندین سال در ارمنستان زندگی کرده بود، همسر اوکراینی داشت و زبان روسی را بخوبی می فهمید و البته بغیر از شاگردی محمد علی طاهری دوره هایی در رابطه با روشهای سنتی درمان و از جمله روش حجامت را گذرانده بود. نام آور با ارتباطاتی که داشت توانست نمایندگی دانشگاه پزشکی سنتی را دریافت کند، با کمک دوستان سپاهی خود توانست ساختمانی از سفارت جمهوری اسلامی در اختیار بگیرد و البته برپایه برخی گزارشها به او وعده داده شد که 200 هزار دلار وام نیز در اختیارش قرار داده خواهد شد. این وعده گویا هنوز تحقق پیدا نکرده است زیرا استقبال چندانی از برنامه آموزشی نام آور در ارمنستان صورت نگرفته است و کار و کاسبی او سود چندانی ببار نیاورده است.
با همه توانایی ها و امکاناتی که در اختیار نام آور قرار گرفت، کمبودی هم این وسط وجود داشت. نام آور سواد و تحصیلات آکادمیک درست و حسابی نداشت. برای این مسئله هم راه حل و به اصطلاح کلید در دست خود نام آور بود که در ادامه توضیح میدهم. به این نکته هم باید توجه داشت که قرار نبوده است نقدی علمی به عرفان حلقه صورت گیرد، مسئله این گروه راه انداختن یک عملیات روانی و بقولی لجن مال کردن طاهری و مکتبش می باشد که البته فرماندهان نام آور هم گرچه مانند خود او هستند اما در این زمینه ها تجربه زیادی اندوخته اند فقط این مشکل را دارند که تاکتیکهایشان تکراری است و حالا دیگر حنایشان کمتر کسی را رنگ می کند.

نام آور و تهیه مدرک تقلبی
گفتم نام آور سواد آکادمیک درست حسابی ندارد ولی این مشکل بزرگی برای انتخاب او از سوی فرماندهان عملیات بشمار نمی رفت. یکی از فعالیتهای علی نام آور تهیه مدارک دانشگاهی برای متقاضیان است. او از مدرک لیسانس تا دکترا را برای شما تهیه می کند بدون آنکه یکروز هم زحمت دانشگاه رفتن بکشید. در مورد این ادعا هم شاهد عینی وجود دارد و هم مدرک کتبی. شایعه ای وجود دارد که او برای برخی از مدیران اداری ایران نیز مدرک تحصیلی جفت و جور کرده است که گرچه من سندی در مورد آن در دست ندارم ولی لااقل میتوانم صلاحیت این شخص در این امور را تائید کنم.
با این توضیحات اشتیاق نام آور به پروفسور بودن قابل درک است زیرا او بخوبی می داند مدرک دکترا به تنهایی ارزش چندانی ندارد، فقط باید چند هزار دلار پول بدهی و چند ماهی منتظر بمانی تا مدرک از دانشگاهی در اوکراین صادر شود و به آدرس پستی شما ارسال گردد.

روش نام آوران برای مبارزه با عرفان کیهانی
در بالا هم اشاره کردم که روش اینها برای لجن مال کردن یک شخصیت دیگر تکراری شده است، تهمتهای کمر به پایین و فرافکنی. داستانهای مسخره ای مانند داشتن روابط نامشروع کهنه تر از آن شده است که نیاز به پاسخگویی داشته باشد. در مورد فرافکنی آقایان و تهمت بیسوادی به محمد علی طاهری هم همین نکته بس که او بنیانگذار یک مکتب فکری جدید است و بنابراین تنها اندیشه ها و عقاید خودش را بیان می کند. دانشگاهها یا مراکز علمی می توانند نظریه او را در حد یک مدرک دانشگاهی ارزیابی کنند یا نکنند اما طاهری برای بیان مبانی نظری مکتب خود نیازی ندارد دانش آموخته باشد.
فکر میکنم خود طراحان پروژه تخریب طاهری و اندیشه هایش نیز متوجه شده باشند که موفقیت چندانی بدست نیاورده اند و شاید بدین سبب اینبار دست به یک ابتکار تازه و بنظرم خنده دار زدند که در ادامه به آن هم اشاره خواهم کرد.

ترور دکتر علی نام آور
ابتدا خبرگزاری تسنیم که گفته می شود به اطلاعات سپاه وابسته است خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه علی نام آور در ارمنستان کتک خورده است. این خبرگزاری از قول نام آور نقل کرد که هویت این افراد برای من کاملا مشخص است و آنها از وابستگان عرفان حلقه بودند. این خبرگزاری که تاحدودی حرفه ای خبر رسانی می کند، مسئولیت درج خبر را بر عهده علی نام آور انداخت اما بازتاب این خبر در روزنامه کیهان جالب بود. روزنامه کیهان خبری با این عنوان منتشر کرد که منتقد فرقه عرفان حلقه ترور شد!
ادعای ترور در خاک ارمنستان نشان میدهد که طراحان پروژه تخریب عرفان حلقه تا چه حد از نخ نما شدن تاکتیکهایشان عصبانی هستند و بقول معروف به سیم آخر زده اند. اگر کسی می خواست حال این جماعت را بگیرد کافی بود نامه ای استعلامی به سرویس امنیتی کشور ارمنستان ارسال کند و با بازتاب آن در رسانه ها دولت ارمنستان را وادار به پاسخگویی کند. مشکل اینجا است که حاج حسین جای گرم و نرمی نشسته است و علی نام آور بازیچه ای بیش نیست. افراد دلشان می سوزد که او این وسط قربانی شود. فرد عائله مندی است که نیاز مالی شدید دارد و برای گذران زندگی در ارمنستان جهنمی به هر دری می زند.

نظرات

 1. فتنه از عمامه خیزد

  پاسخحذف
 2. آقای گلچین فر این هذیان ها را پای منقل میبافی یا توسط امیرحسین ستاری تغذیه میشوی؟ این کاش این چرندیات واقعیت داشت٬ حال ما که هیچ ولی جواب دروغ هایی که به مقام معظم رهبری٬ سفارت و سایر ارگان ها بستی را چگونه میخوای بدهی؟

  پاسخحذف
 3. سلام،بنده بارهای بار خدمت پروفسور نام آور به جهت امر حجامت رسیده ام و ایشان به رایگان در خدمت بیماران است.ایشان تخصص بالایی در امور گیاه درمانی و انرژی درمانی دارد.البته میدانم که شما هم قصد بدی نداشته اید از درج این مطالب.البته خدا آگاه است.

  پاسخحذف
 4. این آقای نام آور نون خور جمهوری اسلامیه و هیچی درمورد علم و انرژی درمانی نمیدونه.

  پاسخحذف

ارسال یک نظر