گرجستان به ایرانیان اجازه ورود نمی دهد


قفقازستان- در روزهای اخیر گزارشهای متعددی در مورد ممانعت از ورود ایرانیان به گرجستان بدست آمده است. قفقازستان امکان بررسی صحت همه این گزارشها را ندارد ولی لااقل یکمورد از عدم اجازه ورود در مرز ساداخلو (مرز با ارمنستان) و یکمورد در مرز سارپی (مرز ترکیه در نزدیکی باتومی) مورد تائید قرار گرفته است.

از اواسط نوامبر سال جاری اعلام شد که مرزهای گرجستان شرایط دشوارتری برای ورود خارجی ها به این کشور در نظر می گیرند. خبرگزاری ها مواردی از بازگشت مسافران را اعلام کرده اند که مربوط به شهروندان کشورهای جنوب آسیا می باشد اما گزارشهای رسیده به قفقازستان حاکی از آن است که در روزهای اخیر شهروندان ایرانی نیز برای ورود به گرجستان با دشواری مواجه بوده اند. براساس گزارشهای رسیده افرادی که اجازه ورود به گرجستان نیافته اند دارای ویزای الکترونیک بوده اند.
با توجه وضعیت کنونی، توجه مسافران گرجستان و بویژه دارندگان ویزای الکترونیک را به این موارد جلب می نمایم:
- ویزای الکترونیک بمعنی اجازه ورود به گرجستان نیست بلکه شما با این ویزا تنها می توانید در مبادی ورودی کشور حاضر شوید.
- برگه رزرواسیون محل اقامت و بیمه مسافرتی بهمراه داشته باشید.
- ممکن است هنگام ورود به گرجستان خواسته شود تا اثبات کنید از توانایی مالی لازم جهت سفر برخوردار هستید. بنابراین پول نقد کافی یا مدارک پشتیبان مالی همراه داشته باشید.
توجه داشته باشید با رعایت نکات فوق نیز تضمینی برای دریافت اجازه ورود به این کشور وجود ندارد. موردی گزارش شده است که در مرز بدون درخواست هیچ مدرکی و بدون طرح هیچ سئوالی به مسافر گفته شده است که امکان ورود شما به گرجستان وجود ندارد.

نظرات