جهانگیری: شمار زیادی از شهروندان گرجستان در استان اصفهان زندگی می‌کنند

در این روزهای سرد و پایانی سال 2015 خبرگزاری مهر، نقلی از اسحاق جهانگیری منتشر کرده است که قفقازستان آن را پیش از تحویل سال 2016 خبر مهم سال معرفی می کند. هر چند تا پایان سال چندین روزی باقی مانده است و هر لحظه ممکن است رویداد مهم دیگری خبرساز شود اما گفته آقای جهانگیری که بنظر من باید وارد دانشنامه ها بشود، کشفی بی سابقه در یکصد سال اخیر است که انشاء الله در روزهای آتی نیز خبری مهمتر از آن منتشر نخواهد شد و قفقازستان روسپید خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر اسحاق جهانگیری در دیدار با گیورگی مارگولاشویلی با اشاره به اینکه شمار زیادی از شهروندان گرجستان در استان اصفهان زندگی می‌کنند، از آنان به عنوان مردمانی صبور و با صفا یاد و اظهار امیدواری کرد رئیس‌ جمهور گرجستان در فرصتی مناسب از ایران دیدار کند.
تاکنون منابع گوناگون اعلام می کردند که تعداد زیادی از گرجیان ایران در استان اصفهان زندگی می کنند اما این نخستین بار است که اعلام می شود شمار زیادی شهروند گرجستان در این استان زندگی می کنند. باتوجه به اینکه جهانگیری معاون رئیس جمهور ایران است این خبر می تواند بعنوان یک خبر رسمی از این پس منبعی معتبر برای پژوهشگران تلقی شود.
اسحاق جهانگیری برای شرکت در اجلاسی بمناسبت سالگرد استقلال ترکمنستان موسوم به بیطرفی به این کشور مسافرت کرده است. شرکت در چنین جلسه ای خشک و رسمی بدون تردید ملال آور و خواب اور است، بویژه آن که میزبان یک حکومت دیکتاتور و عقب مانده است. در واقع برای شرکت کنندگان در اینگونه جلسات اوقات استراحت وقت مفید محسوب می شود و آنها می توانند با هم دیدار و گفتگو داشته باشند. جهانگیری و مارگولاشویلی هم در حاشیه این اجلاس با هم دیدار داشتند.

نظرات

  1. میرزا رضا کرمانی۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۰

    فریدونشهری ها همه گرجستانی هستند.

    پاسخحذف
  2. داوود علی ساکاسویلی فریدونشهری۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱

    گرجستان کشور مایه.ما خیلی ظلم میکشیم

    پاسخحذف

ارسال یک نظر