ترافیک یا مخاطب ؟

پیشتر مطلبی در وبلاگ آرمن پارس armenpars منتشر شد تحت این عنوان : ترافیک می خواهید یا مخاطب؟
پس از انحلال آرمن پارس و انتقال مطالب آن به قفقازستان ، برخی از پستها و از جمله مطلب مزبور از سوی سرور حذف شدند. در اینجا خلاصه ای از آن پست آورده شده است تا آرشیو وبلاگ تکمیل گردد. ممکن است نکات مفیدی نیز در این مطلب پیدا شود:
- ترافیک اشاره به آمار بازدید از وبسایت شما دارد. ممکن است بازدید کننده انسان نباشد و اینکار بطور مصنوعی انجام شود. برخی نیز ممکن است از سوی موتورهای جستجو یا شبکه های اجتماعی اشتباهی به وبسایت شما هدایت شده باشند و بسرعت آن را ترک کنند. لابد برای شما هم پیش آمده است که واژه یا عبارت خاصی را جستجو کرده اید و به سایتی رسیده اید که مطلب مفیدی در ان نیافته اید و آن را ترک کرده اید و اکنون نیز نام یا آدرس آن وبسایت را نمی دانید.
- مخاطب کسی است که مطالب مفیدی در وبسایت شما پیدا کرده است و آن را دنبال می کند.
- بالابردن ترافیک سایت کار آسانی است. برخی از وبسایتها با دریافت مبالغ ناچیزی برای شما ترافیک ایجاد می کنند. بعنوان مثال ماکس ویزیت به ازای تنها 1 دلار هزار بازدید به سایت شما می فرستد. سایتهای ایرانی هم وجود دارند که قیمتهای کمتر از این هم پیشنهاد می کنند. با یک جستجوی ساده می توانید آنها را پیدا کنید.
- مخاطب به آسانی بدست نمی آید. برای بالابردن مخاطبان سایت خود باید سالها تلاش کنید و مطالب مفیدی در اختیار دیگران قرار بدهید. اگر مخاطب یا بازدید کننده واقعی می خواهید باید یک جامعه هدف تعریف کنید و اطلاعات مفیدی در اختیار آنها قرار دهید. بعنوان مثال جامعه هدف در وبلاگ قفقازستان پارسی زبان ساکن منطقه قفقاز و نیز کسانی هستند که مسائل و رویدادهای این منطقه را دنبال می کنند. قفقازستان به مسائل و رویدادهای جهانی مرتبط با قفقاز نیز می پردازد بویژه اگر این رویدادها در کشورهای پیرامون رخ داده باشند. با افزایش مخاطبان این سایت با تصمیم خواهیم گرفت به موضوعات دیگری هم که مورد توجه و علاقه مخاطبان باشد بپردازیم.

نظرات