دره پانکیسی امن است

[caption id="attachment_10085" align="aligncenter" width="300"]President Giorgi Margvelashvili met locals in Duisi, a village in the Pankisi valley. Facebook. President Giorgi Margvelashvili met locals in Duisi, a village in the Pankisi valley. Facebook[/caption]

رئیس جمهور گرجستان روز 30 ژانویه جاری در فضای عمومی یکی از روستاهای دره پانکیسی حاضر شد و با مردم عادی دیدار کرد.
گیورگی مارگولاشویلی در دیدار با مردم روستای دوئیسی گفت: من بهمراه سفیران امریکا و اروپا به اینجا آمده ام تا به آنها نشان دهم اینجا محل امنی است و مردمی دارد که ما به ایشان افتخار می کنیم.
رئیس جمهور در این سفر به تامار تورکشویلی مدال افتخار بخاطر قابلیتهای خاص اعطا کرد. خانم تورکشویلی بمدت 9 سال داوطلبانه از کتابحانه املو حفاظت کرده است.
یان کلی سفیر ایالات متحد امریکا در تفلیس نیز که در این سفر همراه رئیس جمهور بود به روزنامه نگاران گفت: نخست وزیر به صراحت اعلام کرده است که مرکز آموزش تروریستها در پانکیسی وجود ندارد و شنیدید که رئیس جمهور نیز آن را تکرار کرد. من هم حرف آنها را تکرا می کنم که مرکز آموزش تروریستها در دره پانکیسی وجود ندارد.
پیشتر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که دره پانکیسی محل آموزش نظامی به نیروهای داعش است. مقامات گرجستان این اظهارات را پوچ اعلام کردند. در دیدار گیورگی مارگولاشویلی از پانکیسی یکی از مردم منطقه در حضور رئیس جمهور و خبرنگاران گفت ما از لاورف دعوت می کنیم که خودش به اینجا بیاید و وضعیت را ببیند.

نظرات