شهروندان تهرانی زباله ها را از سطح شهر جمع آوری می کنند

جمع آوری زبالهگروهی از فعالان مدنی و طرفداران پاکیزگی محیط زیست قرار گذاشته اند که هر دوشنبه با در دست داشتن کیسه زباله، آشغالها را از سطح شهر جمع آوری کنند. این کمپین فعالیت خود را از دوشنبه آینده در خیابان ولی عصر آغاز خواهد کرد.
دکتر محمد ملکی و محمد نوریزاد از افراد سرشناسی هستند در این کمپین حضور فعالی خواهند داشت. نوریزاد در مطلبی که در رسانه های مجازی منتشر کرده است درباره این کمپین نوشته است: حرکت ما کاملاً محیط زیستی است و ما به شکلی سمبلیک می خواهیم آشغالها را بروبیم. زندگی کردن در کنار آشغال ها را هیچ بنی بشری تأیید نمی کند. ما می خواهیم آشغال ها را از محیط اطراف مان بروبیم. هیچ شعاری جز هر چه که به آشغال و محسنات آشغال جمع کردن و پاکیزگی مربوط است با خود نخواهیم داشت. نه اسمی و شعاری از زندانیان سیاسی بالا می بریم و نه از دزدی های آیت الله هایی مثل شیخ محمد یزدی و دیگرانی چون جنابان سرداران بدست می گیریم.

نظرات

  1. […] کمپین جمع آوری زباله های تهران برنامه خود را از دوشنبه به روزهای جمعه تغییر داد. به گفته برگزارکنندگان این کمپین روز جمعه به این دلیل انتخاب گردیده است که افراد شاغل نیز بتوانند در آن حضور فعالی داشته باشند. در نخستین کنش، هواداران این کمپین کیسه های زباله بنفش رنگ در دست داشتند. برخی هم قرار گذاشته اند که لباسهای نارنجی بر تن کنند. محمد نوریزاد از چهره های شاخص برگزار کننده این کمپین به فراگیر شدن آن خوشبین است و در صفحه فیسبوک خود می نویسد: من اطمینان دارم این کار با استقبال فراوان مردم مواجه خواهد شد. و باز اطمینان دارم این حرکت مدنی که از دل یک جور نافرمانی مدنی بیرون زده، به شهرستانها نیز سرایت خواهد کرد. چه ایرادی دارد یک ملت یا جمع کثیری از مردم در روزهایی از هفته راه بیفتند و آشغال های شهرشان را بروبند؟ مگر این که شهرداری ها اعتراض کنند که نخیر این کار مخصوص خودمان است و شماها نظم آشغال های ما را بهم می ریزید. یا این که برادران با گاز اشک آور و باتوم و چرخهای اتومبیل و تک تیراندازان روی بام شان بجان ما بیفتند که چرا آشغال جمع می کنید؟ […]

    پاسخحذف

ارسال یک نظر

پست‌های پرطرفدار