علی اف به تهران سفر می کند

علی اف روحانیمحسن پاک آیین سفیر ایران در باکو به خبرنگاران گفته است که الهام علی اف اواخر ماه فوریه به ایران سفر می کند. این سفر به دعوت حسن روحانی انجام می گیرد.
به گفته پاک آیین در این سفر چند سند همکاری بین ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های اقتصادی و بویژه در بخش انرژی به امضا خواهد رسید.
در خبری دیگر، الهام علی اف سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حسن روحانی تبریک گفته است. در متن پیام تبریک آمده است:
از طرف خود و مردم جمهوری آذربایجان به شما و ملت ایران فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی ایران را تبریک می‌گویم. اطمینان دارم بر اساس اعتماد و حمایت متقابل دو کشور از یکدیگر، روابط فیمابین رشد کرده و در حوزه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، در چارچوب منافع دو ملت توسعه خواهد یافت. علاقه دو ملت که دارای تاریخ دوستی و همسایگی هستند، بر توسعه روابط استوار است. در این روز فرخنده، من برای شما سلامتی، موفقیت و برای مردم ایران صلح و سعادت آرزو می کنم.

نظرات

  1. […] الهام علی اف در سفر به تهران با حسن روحانی و نیز علی خامنه ای ملاقات داشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خامنه ای،رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان گفت: ترویج معارف اسلامی و شیعی موجب تقویت پشتیبانی مردم از دولت آذربایجان می‌شود. علی اف روز23  فوریه با حسن روحانی ملاقات داشت و دو طرف توافقنامه هایی را به امضا رساندند. به گزارش تسنیم، اسناد یازده‌گانه‌ای که در حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان به امضاء رسید عبارتند از: موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان راجع به همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری، موافقتنامه همکاری در زمینه کمک متقابل اداری در امور گمرکی، موافقتنامه همکاری در زمینه دامپزشکی و بهداشت دام، چارچوب توافق فروش برق، چارچوب توافق در خصوص اتصال راه‌آهن‌های دو کشور، قرارداد احداث پل ریلی، آستارا-آستارا میان راه‌آهن‌های دو کشور، یادداشت همکاری بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون دولتی امور خانواده، کودکان و زنان جمهوری آذربایجان، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بهداشت و علوم پزشکی بین وزارتخانه‌های بهداشت دو کشور، یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان در زمینه روابط کار، اشتغال و حمایت‌های اجتماعی، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان در زمینه پروژه‌های نفت و گاز و یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان در زمینه نفت، گاز و محصولات پزشکی. […]

    پاسخحذف

ارسال یک نظر

پست‌های پرطرفدار