گرجستان در نظر دارد روادید را برای ایرانیان لغو کند

گیورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان در تماسی تلفنی با حسن روحانی اعلام کرد که تفلیس در نظر دارد بار دیگر رژیم لغو رواید را برای ایرانیان به اجرا دربیاورد.

بنابر گزارش دفتر نخست وزیر گرجستان، دو طرف درباره توسعه در منطقه گفتگو کردند و بر اهمیت امنیت برای توسعه تاکید نمودند. کویریکاشویلی با اشاره به روابط فرهنگی صمیمی بین مردم ایران و گرجستان نسبت به توسعه مناسبات گردشگری بین دو کشور ابراز امیدواری کرد و گفت که در همین راستا طرف گرجستانی گامهای عملی برای لغو رواید سفر با ایران برخواهد داشت.
منابع ایرانی نیز گزارش می کنند که رییس جمهوری به فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اشاره و اظهار کرد: ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری وجود دارد و اجرایی و عملیاتی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان، از جمله لغو روادید میان دوکشور، می‌تواند سطح همکاری‌های مشترک را گسترش دهد. روحانی با اشاره به اینکه گرجستان می‌تواند کریدور مبادلات ایران با کشورهای حوزه دریای سیاه باشد، گفت: موقعیت جغرافیایی و امکانات گسترده مشترک، زمینه های مناسبی را برای همکاری‌های چند جانبه فراهم کرده است.
از زمان اجرایی شدن توافقنامه ایران با قدرتهای بزرگ تاکنون، هیچ گشایشی در زمینه محدودیتهای ایرانیان در گرجستان بویژه در مورد خدمات بانکی و مقررات صادرات مشاهده نشده است.

نظرات