لغو روادید گرجستان برای ایرانیان

ویزای ارمنستاناز تاریخ 15 فوریه 2016 برابر با 26 بهمن سال 1394 شهروندان ایرانی می توانند بدون داشتن روادید به گرجستان سفر کنند.
سفارت جمهوری اسلامی در تفلیس اعلام کرد که از سوی وزارت خارجه گرجستان یادداشت رسمی مبنی بر احیا و اجرای مجدد رژیم لغو روادید برای اتباع ایرانی به سفیر ایران تحویل شد. بر اساس این یادداشت، اتباع ایرانی می توانند از روز دوشنبه 15 فوریه بدون نیاز به اخذ روادید وارد گرجستان شوند.
اعلام رسمی لغو روادید مقارن با گفتکوی تلفنی حسن روحانی و گیورگی کویریکاشویلی صورت گرفته است.
قفقازستان جهت آگاهی مسافران ایرانی چند نکته در مورد مقررات سفر به گرجستان را یادآوری می کند:
- حداکثر مدت مجاز برای اقامت در خاک گرجستان بدون ویزا 45 روز است. اگر قصد اقامت طولانی تری دارید نیاز است ویزا تهیه نمایید.
- سفر بدون ویزا مربوط به امور گردشگری یا دیدار و ملاقات است. اگر به قصد کار یا تحصیل به گرجستان سفر می کنید نیاز به روادید خواهید داشت.
- چه با ویزا و چه بدون ویزا به گرجستان مسافرت کنید، مجاز نیستید در هر 180 روز بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. برای اقامتهای طولانی باید پروانه اقامت درخواست نمایید.

نظرات

  1. […] نوامبر 2015 به تهران سفر کند اما روز 15 فوریه یعنی آغاز عملیاتی شدن رژیم لغو روادید راهی تهران شد. کالادزه پیش از سفر در نطقی کوتاه اظهار […]

    پاسخحذف
  2. […] علیرضا این مواد را از ترکیه به گرجستان آورده بود. دولت گرجستان از 15 فوریه سال جاری، رژیم سفر بدون ویزا را برای … اعمال می […]

    پاسخحذف
  3. […] 122 درصد نسبت به همین ماه در سال گذشته رشد نشان میدهد. لغو روادید گرجستان برای ایرانیان یکی از عواملی است که باعث افزایش مسافرت به این کشور […]

    پاسخحذف

ارسال یک نظر

پست‌های پرطرفدار