پاره کردن دیوان حافظ در برنامه بی بی سی

در برنامه نوروزی بی بی سی فارسی دیوان حافظ در مقابل بییندگان و حاضران در استودیو پاره می شود. هادی خرسندی که در این مراسم حضور داشت نسبت به این حرکت اعتراض می کند.
در این برنامه زنده که بهزاد مجری آن است، هادی خرسندی صفحه ای از دیوان حافظ را برای حاضران و بینندگان می خواند که مجری اجازه نمی دهد همه اشعار تا آخر خوانده شود. بن، شعبده باز برنامه بطور مرموزی همان صفحه از دیوان حافظ را پاره می کند. بهزاد پس از این اقدام بن، از حاضران می خواهد کف بزنند اما هادی خرسندی می پرسد که این خارجی چه حقی دارد کتاب ما را پاره کند. صفحه پاره شده با شعبده در کلاه بهزاد پیدا می شود، هادی اینبار می گوید: خوب عمل کرد ولی دفعه دیگه بگو شکسپیر رو بیاره پاره کنه.
آقای بن شعبده باز خوبی بود ولی براستی چه حقی داشت کتاب ما ایرانیان را پاره کند؟

نظرات

 1. اون شعبده باز خیلی خیلی خیلی غلط کرده

  پاسخحذف
 2. من متاسفم که عوامل بیسواد در شبکه ای بنام بی بی سی با مجری بیسوادتر از خودشان توسط یک شعبده باز کتاب حافظ را پاره میکنند!
  بی بی سی مکلف است بخاطر توهین به این شاعر بزرگ از مردم ایران عذر خواهی کند وهرگز با شاعران ما اینچنین توهین امیز برخورد نکند. ناگفته نماند که اگرعوامل این رسانه قدر شعر و شاعر را میدانستند دستکم با شاعر معاصرمان آقای خرسندی با احترام برخورد میشد.

  پاسخحذف
 3. حتما BBC می بایست رسما عذر خواهی کند آقای بهزاد باید بابت چنین رفتاری شرم سار باشد

  پاسخحذف
 4. دراین موارد باید یک کمپین ایجاد کنیم تا نتیجه بگیریم .

  پاسخحذف
 5. کار بسیار بی جایی کرده bbcنماینده دولت استعماری انگلیس لعنتی

  پاسخحذف
 6. باید ..ن بن را پاره کرد!

  پاسخحذف
 7. دوستان کتاب مقدسی وجود نداره ، در برنامه‌های شاد هم همهجور شیرینی‌ کاری‌هایی انجام می‌شه ، ولی‌ اینجا یه پرسش هست که اکثر شعبده باز‌ها هروقت کاغذی یا روزنامه یا عکسی رو پاره می‌کنن ، باز دوباره اونو در آخر مثل موقع اولش تحویل میدان ، چرا اینجا اینکار نشد ؟

  پاسخحذف
 8. لطفا انقدر بی جنبه نباشید
  چرا فحش می دید

  پاسخحذف
 9. در ضمن انقدر بزرگ نمایی نکنید هادی خرسندی به شوخی گفت که بعد به خوده بن هم به زبان انگلیسی توضیح داددد
  لطفا برید برنامه را با دقت بیشتر ببینید و زود قضاوت نکنید

  پاسخحذف
 10. بی بی سی را برای ایجاد بلوای 57 و فرستادن جانین و چپاولگران در قالب اصلاح به مجلس در انخابات اخیر سرزنش کرد نه به خاطر یک برنامه تفریحی.

  پاسخحذف
 11. کار آقای بن بعنوان شعبده باز خوب بود ولی غلط را کسانی کردند که در نوروز از او خواستند هنر خود را برای پاره کردن کتاب ایرانیان بکار گیرد و بعد از پاره شدن آن به حاضران گفتند که کف بزنید.
  این هم لینک آن قسمت از برنامه

  https://youtu.be/Z8NVb78K8uE

  پاسخحذف

ارسال یک نظر