ششمین نشست سالانه سرمایه گذاری دوبی با حضور گیورگی کویریکاشویلی

ششمین نشست سالانه سرمایه‌گذاری دوبی از روز یازدهم تا سیزدهم آوریل در مرکز نمایشگاه‌‌های بین‌المللی دوبی بر گزار می‌شود و نمایندگانی از بیش از 140 کشور جهان در آن شرکت دارند. از گرجستان نیز نخست وزیر گیورگی کویریکاشویلی در راس هیئتی در این نشست حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا، ششمین نشست سالانه سرمایه گذاری دوبی روز یازدهم آوریل با انتشار گزارشی اعلام کرد که چین، آمریکا و اتحادیه اروپا پر‍طرفداران‌ترین مقصد‌های سرمایه‌گذاری جهان در سال 2015 بوده‌اند. گزارش یاد شده به سفارش وزارت اقتصاد امارات متحده عربی و توسط کمیسیون مشترک مشاوره‌ هلند و پس از تحقیقات فراوان انجام شده است. در این گزارش آمده است که سرمایه‌گذاری خارجی در چین در طول سال گذشته در مقایسه با دیگر جوامع اقتصادی نوین جهان که به لحاظ سرمایه‌گذاری خارجی اوضاع خوبی نداشته‌اند، رشد چشمگیری دارد.
در این نشست، سلطان بن سعید المنصوری، وزیر اقتصاد امارات متحده عربی جایزه بهترین اداره تشویق سرمایه‌گذاری از حوزه آسیای میانه را به اداره حمایت از سرمایه‌گذاری افغانستان ،آیسا اهدا کرد. این جایزه همه ساله پس از ارزیابی استراتژی‌ها، برنامه و دستاوردهای اداره‌های مختلف سرمایه‌گذاری، به بهترین اداره تشویق سرمایه‌گذاری از حوزه‌های مختلف جهان داده می‌شود. محمد قربان حقجو، رییس عمومی اداره حمایت از سرمایه‌گذاری در افغانستان، گرفتن این جایزه را دستاوردی بزرگ برای افغانستان عنوان کرد.
نخست وزیر گرجستان نیز در این اجلاس طی سخنانی به حاضران اعلام کرد که گرجستان پتانسیل عظیمی برای سرمایه گذاری دارد. او گفت که دولتش اصلاحات زیادی بسوی توسعه اقتصادی انجام داده است و کشورش نظام مالیاتی آزادی دارد که برای سرمایه گذاران جذاب است.

نظرات