پرسشهای مکرر پس از لغو روادید ارمنستان

ویزای ارمنستانپیشتر در پست ویزای ارمنستان شرایط و مقررات مربوط به ویزای این کشور توضیح داده شده است اما پس از انتشار خبر لغو روادید سفر بین ایران و ارمنستان، پرسشها و ابهامهایی از سوی مخاطبان قفقازستان مطرح شده است که در اینجا سعی می شود به آنها پاسخ داده شود. بسیاری از مهاجران فصلی که بدون داشتن پروانه اقامت چند ماه از سال در این کشور سکونت می کنند نیز ابراز نگرانی کرده اند که به آن خواهیم پرداخت.

- لغو روادید سفر به چه معنایی است؟
لغو روادید یعنی اینکه شما برای دوره ای محدود بدون نیاز به ویزا می توانید در کشوری اقامت داشته باشید. در مورد ارمنستان برای شهروندان ایرانی این دوره 90 روز در هر 180 روز می باشد. بنابراین اگر شما 90 روز متوالی بدون ویزا در ارمنستان بمانید باید 90 روز در خارج از این کشور منتظر بمانید تا بار دیگر بتوانید بدون ویزا به ارمنستان صبر کنید.

- من می خواهم بیش از 90 روز در ارمنستان بمانم، چه اقدامی باید انجام بدهم؟
برای اقامت بیش از 90 روز شما باید ویزا درخواست بدهید. ویزای 4 ماهه ارمنستان مانند گذشته در مرزهای زمینی و هوایی صادر می شود. اگر برای نخستین بار است که به ارمنستان سفر می کنید توصیه می شود از سفارت این کشور در ایران یا هر نقطه ای از جهان درخواست ویزا بدهید.
توجه داشته باشید، لغو روادید به این معنا نیست که دیگر کشور ارمنستان ویزایی برای ایرانیان صادر نمی کند. در صورت تقاضا مانند گذشته ویزاهای مدت دار صادر می شود.
قفقازستان همچنان آمادگی دارد که پرسشها و ابهامهای مخاطبان خود را در این زمینه رفع نماید. سئوالات خود را ارسال نمایید.

نظرات