هیچیک از دانشگاههای گرجستان در لیست دانشگاههای برتر جهان جای ندارند

رقص دانش آموزاندر حالی که لااقل سه دانشگاه جمهوری آذربایجان در لیست دانشگاههای برتر جهان قرار دارند، هیچیک از دانشگاههای گرجستان و ارمنستان در این لیست مشاهده نمی شوند.
موسسهٔ کاکارلی سیموندز QS هرساله لیستی از دانشگاههای برتر جهان را منتشر می کند. در آخرین لیست منتشره از سوی این موسسه از جمهوری آذربایجان دانشگاه دولتی باکو، دانشگاه خزر و دانشگاه قفقاز جای گرفته اند، این درحالی است که از کشورهای ارمنستان و گرجستان هیچ دانشگاهی در این لیست قرار ندارد.
پایین بودن سطح علمی دانشگاههای گرجستان در شرایطی است که هزینه تحصیلات عالی در این کشور از بسیاری کشورهای اروپایی بالاتر است.

نظرات

  1. […] بهمن امانی می گوید: برازنده ایران نیست که دانشجویانش برای ادامه تحقیق به کشورهای سطح پایینی مانند گرجستان بروند. به گزارش ایلنا بهمن امانی دبیر شورای راهبردی آموزش عالی مناطق آزاد روز 5 دسامبر جاری در یک نشست خبری گفت: امروز در ایران توانایی‌های علمی تولید انرژی هسته‌ای، پرتاب ماهواره، شبیه‌سازی و… وجود دارد بنابراین برازنده ایران نیست که دانشجویانش برای ادامه تحقیق به کشورهای سطح پایینی مانند گرجستان بروند. هر چند بهمن امانی بطور مستقیم از کشور دیگری نام نمی برد اما بسیاری از مدیران میانی در ایران از ارمنستان مدرک تحصیلی گرفته اند. دکتر رضا حسینی دانش آموخته ارمنستان که در زمینه تهیه پایان نامه تحصیلی مشاوره میداد و به اسرار زیادی درباره دکتراهای تقلبی و بورسیه های مدیران حکومتی آگاهی داشت، در سال جاری بطرز مرموزی در مشهد درگذشت. بغیر از مزدوران حکومتی و افراد بیسواد که بدنبال کسب مدرک تحصیلی هستند، برخی از جوانان با استعداد ایرانی نیز بخاطر فرار از جو خفقان و سرکوب جهت ادامه تحصیل به کشورهای قفقاز مهاجرت می کنند. هیچیک از دانشگاههای گرجستان و ارمنستان در لیست دانشگاههای برتر جهان جای ندارند. […]

    پاسخحذف

ارسال یک نظر

پست‌های پرطرفدار