گرجستان و مشکل شماره یک در اداره کسب و کار

%d8%b1%d9%82%d8%a7%d8%a8%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1مجمع جهانی اقتصاد در تازه ترین گزارش مربوط به شاخص جهانی رقابت پذیری، مشکل شماره یک در اداره کسب و کار در گرجستان را فقدان نیروی کار حرفه ای اعلام کرده است.
به گزارش اینترپرس در تازه ترین رتبه بندی بر اساس شاخص جهانی رقابت، رتبه گرجستان با 6 پله ارتقاء به 59 بهبود یافته است. جمهوری آذربایجان در این رتبه بندی در جایگاه 37 قرار دارد و بالاترین رتبه را در منطقه قفقاز بدست آورده است. ترکیه در جایگاه 55 و ارمنستان در جایگاه 79 قرار دارد. روسیه نیز رتبه 43 را کسب کرده است.
در گزارش مجمع جهانی اقتصاد، دوسوم متغیرها بر اساس نظرسنجی از مدیران اجرایی بنگاههای اقتصادی تنظیم می شود. مهترین مشکل گرجستان نبود نیروی کار حرفه ای در کشور اعلام شده است.
به گزارش قفقازستان، گرجستان با مشکل فرار سرمایه مواجه است. یکی از معیارهایی که سرمایه گذاران را جهت سرمایه گذاری در گرجستان تشویق می کند، پایین بودن سطح دستمزدها است اما مدیران اجرایی بعد از مدتی متوجه می شوند که با درنظر گرفتن کیفیت کار، در واقع دسترسی به نیروی کار در این کشور چندان هم ارزان نیست. علاوه بر غیرحرفه ای بودن، حرف زدن و معاشرت زیاد با همکاران، تلف کردن وقت با کارهایی مانند سیگار کشیدن از مشکلاتی است که کارفرمایان در گرجستان به کرات از آن ابراز ناخرسندی کرده اند.

نظرات