خانواده چخارتیشویلی بدنبال بازار شراب چین

قفقازستان - رسانه های گرجستان گزارش داده اند که روز 11 ژانویه جاری قرارداد صادرات 5 میلیون بطری شراب بین شرکت شیلدا و یک کمپانی چینی به امضاء رسید. شیلدا شرکتی است که توسط فرزندان وانو چخارتیشویلی اداره می شود. او در دوران شواردنادزه وزیر اقتصاد گرجستان بود و اکنون مقیم لندن می باشد. با امضاء این قرارداد دومین تجارت پرسود منطقه قفقاز نیز در اختیار انگلیسی ها قرار می گیرد.
با اجرایی شدن توافقنامه بازرگانی آزاد بین چین و گرجستان، انتظار میرود اکثر صنایع کوچک در منطقه نابود شوند و تولید شراب نقشی مهمتر و راهبردی در اقتصاد این نقطه از جهان ایفا نماید زیرا کشور چین وارد کننده شراب و پرجمعیت ترین بازار این محصول می باشد. اکنون عمده صادرات انرژی در این منطقه در اختیار شرکت بریتیش پترولیوم می باشد و بنظر می رسد انگلیسی ها برای کنترل بر محصول راهبردی آینده نیز از هم اکنون خیز برداشته اند.
شرکت طرف قرارداد شیلدا، بازرگانی تیانزیفانگ شانگهای اعلام شده است. شیلدا متعلق به ناتیا و میخیل فرزندان وانو چخارتیشویلی می باشد.
%da%86%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%aa%db%8c%d8%b4%d9%88%db%8c%d9%84%db%8c-%d9%88-%d8%a7%db%8c%d9%84%db%8c%d8%a7ایوان چخارتیشویلی که گرجی ها به او وانو می گویند در سال 2000 و ودر دوران ریاست جمهوری ادوارد شواردنادزه وزیر اقتصاد، صنعت و تجارت بود. این وزارتخانه بعدها به اقتصاد و توسعه پایدار تغییر نام داد. وانو بیانگذار تلویزیون مزه Mze در گرجستان می باشد. او اکنون در لندن زندگی می کند و در زمینه تجارت و املاک فعالیت می نماید.
ناتیا چخارتیشویلی دختر وانو نیز شهروند بریتانیا می باشد. در اواخر سال 2016، مجله مای فر تایمز Mayfair Times گفتگویی با او منتشر کرد.

نظرات

  1. یعنی اگه یه ایرانی مقیم تفلیس باشه و یکی از تجارتهای ایرانو انجام بده اون تجارت افتاده دست گرجیا؟

    پاسخحذف

ارسال یک نظر