شکایت از تاکسی سرویس بخاطر ارزان فروشی

%d8%aa%d8%a7%da%a9%d8%b3%db%8c-%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%af%da%a9%d8%b3در تفلیس، شرکت خدمات تاکسی رانی یاندکس ارزان ترین نرخ کرایه تاکسی را دریافت می کند. این سبب نارضایتی و واکنش سایر شرکتهای خدمات تاکسی و نیز رانندگان تاکسی های خصوصی شده است.
اتحادیه رانندگان تاکسی در تفلیس و نیز چند شرکت تاکسی رانی خصوصی از یاندکس به اداره رقابت و ضد انحصار گرجستان شکایت کرده اند. نودار خادوری، رئیس اداره رقابت گفته است که موضوع بررسی می شود و بر اساس قانون درمورد یاندکس تصمیم گرفته خواهد شد.
شرکت یاندکس بر خلاف سایر شرکتهای خدمات تاکسی، کرایه مسیرها را بدون در نظر گرفتن نرخ ورودی محاسبه می کند بطوریکه در مسیرهای کوتاه گاهی جابجایی با تاکسی های این شرکت از کرایه مینی بوس هم ارزانتر تمام می شود.
در شهر ایروان در ارمنستان نیز ورود یاندکس، واکنش اعتراضی رانندگان تاکسی را در پی داشته است. در ارمنستان اعلام شده است که شرکت یاندکس در مدت فعالیت خود در این کشور نه تنها سودی نبرده است بلکه زیان هم داده است اما همچنان به فعالیت ادامه می دهد.
شرکت روسی یاندکس از آگوست 2016 وارد بازار گرجستان شده است. اپلیکیشن یاندکس بسادگی روی سیستم عامل آندروید نصب می شود و از طریق آن می توان در هر نقطه شهر تاکسی سفارش داد.

نظرات