حکومت میلیونرها بر گرجستان

قفقازستان - در پارلمان گرجستان 41 نماینده میلیونر حضور دارند. 6 وزیر از کابینه کشور نیز میلیونر هستند. اکثر این میلیونرها از حزب رویای گرجستان می باشند.

اواخر سال 2016 میلادی،سازمان ترامپ اعلام کرد که برای ساخت برج ترامپ در گرجستان مجوز صادر نمی کند. علت عدم موافقت سازمان ترامپ ارتباط تنگاتنگ سیاست و اقتصاد در کشورهای این منطقه از جهان اعلام گردید. نتیجه یک پژوهش که بتازگی منتشر شده است نشان میدهد که میلیونرها نقش مستقیمی در اداره کشور گرجستان ایفا مینمایند. 37 نماینده پارلمان کشور از حزب رویای گرجستان و 4 نماینده از احزاب مخالف میلیونر هستند.
سازمان مدیاتوری که پژوهش مزبور را انجام داده است، این افراد را در بالای لیست قرار داده است:
ناتو چخیدزه رهبر اتحادیه میهنی با دارایی 51 میلیون لاری، کاخا کالادزه معاون نخست وزیر با 37 میلیون لاری و شوتا سالساشویلی نماینده رویای گرجستان با دارایی 35 میلیون لاری .
بیدزینا ایوانشویلی بنیانگذار رویای گرجستان ثروتمندترین شخص در کشور است که نامش در لیست فوربس نیز ثبت شده است. او در حال حاضر منصب سیاسی ندارد اما افکار عمومی براین باور است که وی همچنان نقش مهمی در اداره امور کشور ایفا می نماید.

نظرات

  1. در ارمنستان بیشتر میلیونر ها در میدان جمهوری معروف به هراپاراک در حال امور خدماتی نظیر اجاره آپارتمان به هموطنان هستند.آنها فامیلهای رئیس کشور و مقامات هستند و چون خدمت به خلق را نوعی عبادت میدانند در میدان آماده ارائه خدمات خود هستند و الله اعلم!

    پاسخحذف

ارسال یک نظر