گرجستان تحریمها را لغو نکرده است

قفقازستان - حسن روحانی در آستانه نمایش انتخابات در برنامه مناظره اعلام کرد که تحریمها لغو شده اند. به گفته او تحریمهای موجود، تحریمهایی هستند که پیش از مناقشه هسته ای وضع شده اند. برای اثبات دروغگویی روحانی کافی است سری به بانکهای گرجستان بزنید.

بانکهای گرجستان از افتتاح حساب برای ایرانیان امتناع می کنند و در موارد معدودی هم که به ایرانیان خدمات ارائه می کنند، ارتباط حسابهای بانکی را با شبکه سوئیفت قطع کرده اند. یادآوری می شود بانکهای گرجستان تا اوایل سال 2013 به کلیه اتباع ایران خدمات بانکی ارائه می کردند.
در ماه دسامبر 2016، مدیر عامل بانک ملت اعلام کرد که بزودی شعبه این بانک در گرجستان افتتاح خواهد شد. برخی رسانه ها از جمله بانکداران 24، در آستانه نمایش انتخابات این خبر را بازنشر کرده اند. منابع مطلع به قفقازستان گزارش داده اند که بانک مرکزی گرجستان با افتتاح شعبه بانک ملت در این کشور موافقت نکرده است.
در دیدارهای جواد ظریف و اسحاق جهانگیری با مقامات گرجستان، موضوع اتصال بانکهای گرجستان و ایران از طریق سوئیفت مورد بحث قرار گرفت. تحریم سوئیفت بطور مستقیم با برنامه هسته  ای ایران ارتباط داشته است. مقامات جمهوری اسلامی در مورد عدم ارائه خدمات بانکی از سوی بانکهای گرجستان به شهروندان ایران سخنی با مسئولان گرجستانی بر زبان نیاوردند. دلیل این امر روشن است، هنوز برخی از حسابهای بانکی ایرانیان به سوئیفت متصل است و آقازاده برای دسترسی به خدمات بانکی با مشکلات شهروندان عادی مواجه نیستند. شهروندان عادی ایران برای بدست آوردن ویزا کارت یا مستر کارت متصل به سوئیفت ناچار هستند از طریق موسسات مالی خصوصی (غیر بانکی) اقدام کنند که مستلزم پرداخت هزینه های گزافی هم برای صدور کارت و هم برای نقل و انتقالهای مالی می باشد. اینجاست که سخن رقیب روحانی در نمایش انتخابات، بیاد می آید: این دولت 4 درصدی ها است.

نظرات

 1. گرجستان خواهان ارتباط ببشتر با ایران است ولی امریکا مخالف است

  پاسخحذف
 2. اگه‌ گرجستان غلام حلقه به گوش آمریکا و اسراییل نبود ، ابهت بیشتری داشت و زودتر پیشرفت میکرد .... نه مثل الان که جامعه شون درگیر سیگار و الکل و نایت کلاب است و جوانان گرجی هم بشدت غربزده و تهی از فرهنگ و سنت و مذهب ارتدوکس شده اند .

  پاسخحذف
 3. اقای ایرج شما اگر در گرجستان هستید از این کشورخارج شو.ید وبه کشور خودمان برگردید ...ضمنا اینقدر بی اساس صحبت نکن جامعه گرجستان جامعه ای مذهبی می باشد البته شراب والکل در فرهنگ گرجستان ومذهب ارتدکس وکلا مسیحیت مقدس است سیگارهم که در کل دنیا به خصوص ایران خودمان به وفور مصرف میشه حتی دختران وبدتراز ان مصرف مواد مخدروافزایش امار معتادین مواد مخدر صنعتی در ایران ازجمله کراک حشیش شیشه اکستازی و... کافی است یکم در اینترنت سرچ کنی ازسایت های معتبر داخلی کاملا اگاه میشی.از خودت سوال نکردی چرا در ایران این قدر امار اعدام زیاده به علت اعدام قاچاقچی هاست که البته باز امار اعتیاد بالا رفته...امار بیماران ایدزی رو میدونی ؟میدونی علت عمده اون روابط نامشروع واعتیاد تزریقی است که متاسفانه تبدیل به اپیدمی شده ودایم دارن در موردش فیلم میسازن و حتی در مراکز بهداشت اگر بری به افراد multi partner محافظ condomرایگان میدن...این از ثمرات افرادی مثل شماست پس نگران ایران خودمان باش نه جامعه بیگانه.ایران رو باید درست مدیریت کرد بیگانه ها به ما ربطی ندارن گرچه صحبت های شما غالبا سیاه نمایی است ودروغ

  پاسخحذف
 4. ایارهبر ایران هم که بدون اجازه روسیه اب نمی خوره غلام امریکاست؟

  پاسخحذف
 5. اینکه میگم متوهم هستی عین حقیقته ! رهبر ایران فقط از خدا میترسه و حساب میبره . نه هیچ احدالناس دیگری ... علت خشم آمریکا و غرب از روسیه یه دلیلش اینه که روسیه در حال تار و مار کردن تروریستای داعش و القائده است و این به مزاج آمریکا و غرب و ترکیه و اعراب که پدر خوانده داعش هستند خوش نمیاد . منافع ایران و روسیه در زمینه مبارزه با تروریستها و حفظ نظام سوریه یکسان شده و این دلیل نمیشه که در سایر حوزه ها ( مثل رابطه با اسراییل ) هم عقیده باشیم ... هر چند که سگ روسیه شرف داره به آمریکا و غرب و نوکران شان که جز قتل و استعمار و ظلم به مردم مستضعف جهان و بخصوص مسلمانان ، کار دیگه ای بلد نیستن

  پاسخحذف
 6. جناب ایرج باور کن که خطر روسیه کمتر از امریکا نیست به تاریخ مراجعه کن ترکمن چای و....انهایی که از تاریخ عبرت نگیرند دوباره ان را تکرار می کنند.در ضمن جواب های سوالات من در نظراتم را ندادین ؟؟؟می دانم دروغ گفتی وجوابی نداری!!!سگ امریکا به روسیه تجزیه گر شرف داره..ببین چه بر سر اکراین اورد روزی که باروس ها همراه نباشیم درگیری های قومی در ایران را شعله ور میکند

  پاسخحذف

ارسال یک نظر