مختارلی از دولت گرجستان شکایت می کند

افغان مختارلی قصد دارد از دولت گرجستان به دادگاه استراسبورگ شکایت کند.
وکیل مختارلی به خبرنگاران گفته است که از دولتهای جمهوری آذربایجان و گرجستان بخاطر نقض کنوانسیون حقوق بشر شکایت خواهد کرد.
روز 1 جون، گیورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان از نیروهای امنیتی کشور خواست هر چه سریعتر در باره کیس افغان مختارلی تحقیق کنند تا این شبهه بوجود نیاید که از حقوق بشر در گرجستان حمایت نمی شود.
همسر افغان مختارلی روز 29 ماه می از ناپدید شدن وی خبر داده بود. اخبار رسمی حاکی از دستگیری او در جمهوری آذربایجان به اتهام عبور غیرقانونی از مرز و قاچاق ارز بود اما بستگان و وکلای مختارلی افشا کردند که گروهی آدمربا با اعمال زور او را از تفلیس به باکو برده اند. ربایندگان مختارلی، گرجی زبان و مردانی خشن توصیف شده اند که بشدت او را کتک زده اند.
مختارلی که درباره پرونده های فساد مالی دولت آذربایجان تحقیق می کرد، در سال 2015 از جمهوری آذربایجان فرار کرده بود و در گرجستان زندگی میکرد.
همسر مختارلی به خبرنگاران گفت که در طول اقامت در گرجستان همواره عده ای آذری زبان آنها را تعقیب می کردند و تحت نظر داشتند.

نظرات

  1. […] روسی با انواع دیگری از هولیگانیسم جایگزین شده است ؟ افغان مختارلی روزنامه نگار پناهنده، در نزدیکی محل سکونت خود در تفلیس […]

    پاسخحذف

ارسال یک نظر