هم اندیشی درباره اعمال محدودیتهای بیشتر بر ایرانیان گرجستان

تنش در روابط جمهوری اسلامی و امریکا بالا گرفته است. این شرایط بطور قطع بر وضعیت ایرانیان مقیم گرجستان نیز تاثیر گذار خواهد بود و بنابراین باید هرچه سریعتر درباره آن چاره اندیشی کرد.
روز یکشنبه 13 آگوست مجلس اسلامی در ایران جزئیات طرح یک فوریتی "مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکایی‌ها در منطقه" را به تصویب رساند. بر اساس این طرح، دولت موظف شده است مبلغ هزار میلیارد تومان در اختیار نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، قرار دهد تا علیه منافع امریکا مورد استفاده قرار گیرد.
طرح مزبور در پی اعمال تحریمهای تازه از سوی امریکا (بویژه علیه سپاه پاسداران) به تصویب رسیده است. بسیاری از تحلیل گران بر این باور هستند که با تصویب این طرح تنش بر روابط حکومت ایران و امریکا بالا خواهد گرفت و همسویی بیشتری بین متحدان امریکا در جهت مهار حکومت ایران ایجاد خواهد شد.
انتظار می رود گرجستان بعنوان متحد امریکا که روابط عمیقی نیز با اسرائیل دارد تحت فشار قرار گیرد تا اقداماتی در راستای مهار فعالیتهای سپاه قدس انجام دهد. تجربه نشان داده است که اقدامات دولت گرجستان در اینگونه موارد هوشمندانه نیست و بیشتر موجب آسیب پذیری شهروندان عادی ایران بوده است. بر این اساس وقت آن رسیده است تا هرچه سریعتر در این مورد چاره اندیشی شود وگرنه بزودی شاهد موج تازه ای از محدودیتها و دشواری های بیشتر برای ایرانیان گرجستان خواهیم بود.
قفقازستان از کلیه ایرانیان مقیم گرجستان دعوت به هم اندیشی می کند. هر نظر، راهکار یا پرسشی در این موارد دارید از طریق تلگرام به شماره 00995574109333 ارسال نمایید. پس از دریافت پیامهای شما، نشستی بمنظور هم اندیشی و ارائه راهکار جهت مقابله با آسیبها یا کاهش آنها برگزار خواهد شد.

نظرات

  1. نیازی به نشست و هم اندیشی نیست . شما هم زیاد جو ندید . اگر قرار بود مخالفت ایران با سیاست های آمریکا بر ایرانیان خارج از کشور تاثیر بگذاره ، خیلی سال پیش باید ایرانیان در آمریکا ، فرانسه ، انگلیس ، آلمان ، استرالیا ، ژاپن ، امارات و امثالهم به مشکل بر میخوردن !! بهرحال تعداد ایرانیان مقیم کشورهایی که نام برده شد خیلی بیشتر از گرجستان است .. بنابراین دولت گرجستان هیچ وقت حماقت نمیکنه و یک درآمد عالی که بابت رفت و آمد ایرانیان یا اقامت ایرانیان براش داره حاصل میشه را از دست نمیده !! مطمئن باشید گرجستان خوب میدونه که آمریکا یک کشور سلطه گر و مغروره اما قدرت ایستادگی نداره . اگر قدرت و جرأت داشت جلوش می ایستاد .... ایران بر اساس آرمان های شیعی و مذهبی و همچنین انقلابی گری خود ، نمی تونه با کشور استعمارگر و دد منش و خون ریزی چون آمریکا مشکل نداشته باشه ... هر انسان آزاده و با شرفی اگر کمی تحقیق کنه ، به شیطان صفتی و ضد بشری بودن دولت آمریکا پی می بره ... در همین منطقه غرب آسیا ، نگاه کنید طی سالهای اخیر چقدر خونریزی داره اتفاق میفته که مسبب اصلی اون آمریکا و نوچه هاش هستن ... هیلاری کلینتون و حتی ترامپ صراحتاً به نقش برجسته آمریکا در پدید آمدن داعش و قدرت گرفتن طالبان و القائده اذعان کردن ..‌ همین الان هم در سوریه حضور غیر قانونی داره و مخفیانه به داعش کمک رسانی میکنه .... اما طبق سنت الهی عمر این فرعون زمان ما ، هم بالاخره به اتمام میرسه ..... لعنت خدا و نفرین فرشتگانش بر آمریکا و نوچه های احمقش

    پاسخحذف
  2. مرابه خاطرثواب ديگران تشويق وبه خاطرگناه ديگران تنبيه نخواهندكرد.گرجستان كشورصلح وارامش ودوستي است شايدبه همين دلايل اينجا باشم اگرروزي بودنم باعث به خطر افتادن امنيت در اينجا باشد دوباره خودم رابه اراده الهي ميسپارم وهجرت ميكنم

    پاسخحذف

ارسال یک نظر