توصیه های ایمنی برای سفر به گرجستان از زبان انگلیسی ها

سفارت بریتانیا در تفلیس درباره نزاعهای خیابانی و نیز آزار جنسی در این شهر به شهروندان کشور خود هشدار می دهد. این هشدارها واکنش داویت نارمانیا شهردار تفلیس را در پی داشته است که شهر خود را مقصد امنی برای گردشگران می پندارد.
روز 6 اکتبر جاری مسابقه فوتبال جورجیا-ولز در دینامو ارنا در تفلیس برگزار خواهد شد و به همین متاسبت سفارت بریتانیا در تفلیس هشدارهایی را جهت آگاهی شهروندان بریتانیا پیش از سفر به گرجستان منتشر کرده است.
در اطلاعیه سفارت بریتانیا در مورد میزان امنیت در گرجستان امده است: گزارشهایی از آزار جنسی مسافران توسط رانندگان تاکسی در هنگام تاریکی شب دریافت شده است.
در اطلاعیه سفارت به افراد توصیه شده است که هنگام عبور از عرض خیابان مراقب باشند زیرا قرمز بودن چراغ راهنمایی یا وجود خط کشی عابر پیاده مانع از حرکت برخی از خودروها نخواهد شد.
در اطلاعیه مزبور به وقوع ضرب و شتم افراد بویژه در اطراف بارها و کلوبهای شبانه و نیز در دسترس نبودن توالت عمومی در شهر نیز اشاره شده است.
داویت نارمانیا به هشدارهای سفارت بریتانیا واکنش منفی نشان داد. او اظهار داشت که تفلیس شهری امن و دارای محیطی دوستانه است و گردشگران به هیچ وجه در این شهر در معرض خطر قرار ندارند. نارمانیا کمبود توالت عمومی را نیز انکار کرد و گفت در مواقع برگزاری کنسرت یا مسابقات، بیوتوالتهایی در سطح شهر قرار داده می شوند.

نظرات

 1. انگلیس همیشه استاد دروغگویی و مکر و نقشه کشیدن برای کشورهای دیگه بوده و هست و خواهد بود ... من چندین بار به گرجستان سفر کرده ام ، انصافاً امنیت خوبی داره و مردم بی آزاری داره ... تنها نکته ای که من را کمی آزار داد توالت فرنگی بدون شیلنگ آب در اماکن عمومی و همچنین سگهای خانگی و نگهبان بود که صبح ها نمیذاشتن ورزش و تپه نوردی انجام بدم 😢😕

  پاسخحذف
 2. من ۲ ماه پیش از انگلیس رفتم گرجستان ، فکر نمیکنم اگه حتی یه بیلیت رایگان هم داشته باشم باز بخوام اونجا برم ، مردمی که حتی در سلام و خداحافظ هم انگلیسی بلد نیستن چطور میتونن باهات دوستانه برخورد کنن ، حتی وقتی به صورت ادم ها لبخند میزنی بهت اخم میکنن ، راننده ها تاکسی تمام طول مسیر رو صلیب میکشن ولی در اخر ۲ برابر کرایه تاکسی میگیرن ، رانندگیشون هم که وحشتناکه ، بطور کلی کشوره ناامنیه

  پاسخحذف
 3. شرط می بندم تمام عمرت یه بار هم به گرجستان نرفتی ... چون داری دروغ و اراجیف به هم می بافی ....فکر کنم خیلی در حسرت پناهنده شدن به انگلیس نمناک و مکار هم هستی ....امیدوارم هر چه زودتر بتونی بری انگلیس اما همیشه یادت باشه بیشترین اروپایی های عضو داعش تبعه کشور انگلستان هستند و بیشترین ناامنی در سطح اروپا متعلق به لندن است .... ( دیگه اخبارش که همه جا پخش میشه نمی تونی کتمان کنی ! از مترو لندن و چاقو کشی در مترو گرفته تا زیر گرفتن عمدی عابرین و اسید پاشی به صورت مسلمونا و الی ماشاءالله 😂😁😀😀) این چاخان ها را جای دیگه نکن پژمان همه بهت میخندن😂😂

  پاسخحذف
 4. عزیز جان فکر کنم بیشتر از شما عقده خارج و این حرفها رو داری که اسم خودتو ادموند گذاشتی ، البته که نیاز ندارم که ثابت کنم که توی انگلیس و منچستر زندگی میکنم ، چون افتخار هم نداره و کلا این چیزها خنده داره بیان کردنش، ولی متاسفانه اینجا نمیشه عکس و فیلم برات بفرستم ولی دوست داری فیس بوکم رو ادد کنم و برات عکسمهام رو بفرستم که ببینی اینهایی که یه مسافرتشون حدالقل ۳ تا کشور رو میگردن از ۳ تا قاره مختلف رو ببین فقط تو قصه ها نیستن واقعا ، ادد کن لطفا
  Pejman yaghoubi

  پاسخحذف

ارسال یک نظر