مایه دارها به سفارت مراجعه کنند و مالباختگان به پلیس گرجستان

قفقازستان - سفارت جمهوری اسلامی در یکی از تازه ترین بیانیه های خود از افراد دارای سرمایه و مایه دار ها خواسته است که جهت مشورت به این سفارت مراجعه نمایند. همین مرجع از مالباختگان و قربانیان کلاهبرداری میخواهد که به پلیس گرجستان مراجعه نمایند و دم درب سفارت هم آفتابی نشوند.
به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید 
به گزارش واحد مانیتورینگ قفقازستان، سفارت جمهوری اسلامی در تفلیس بجای رسیدگی به امور ایرانیان به کاسبی و دلالی مشغول می باشد و از ورود ایرانیان تازه وارد و مایه دار به این سفارت استقبال میکند.

[caption id="attachment_14193" align="alignleft" width="225"] facebook მოჰამად რიგი[/caption]

در پی درگذشت سیامک زارعی در سانحه دلخراش هتل لئوگراند، کنسول گری جمهوری اسلامی آنچنان در پی گیری ماجرا و انجام اقدامات لازم کوتاهی کرد که یکی از کارکنان اداره پلیس آجارا ناچار شد به کنسول گری مراجعه کند و به آنها خواهش و التماس کند که برای انجام مراحل قانونی کار، شخصی را معرفی نمایند. از زمان آن سانحه تاکنون حداقل یک ایرانی دیگر هم در گرجستان جان خود را از دست داده است اما سفارت تاکنون حاضر نشده است در این مورد نیز بطور شفاف اطلاع رسانی نماید و گزارشهای رسمی را در اختیار عموم قرار دهد.
سفارت جمهوری اسلامی در بیانیه های خود به صراحت به افراد توصیه میکند که در صورت قربانی شدن بر اثر جرم یا جنایت مستقیم به پلیس گرجستان مراجعه نمایند، این درحالی است که بسیاری از سفارتهای کشورهای دیگر در صورت بروز چنین رخدادهایی برای شهروندان کشور خود، با پلیس تماس برقرار میکنند و در صورت لزوم فردی را نیز همراه قربانی به اداره پلیس می فرستند و برای دفاع از شهروند خود بطور مستقیم وارد صحنه می شوند.
هرچند سفارت در صورت بروز بحران و سانحه برای اتباع ایرانی به سستی و گاه بی مسئولیتی شهره است اما همواره برای پاسخگویی به تماس و پی گیری امور کسانی که با پول و سرمایه وارد گرجستان می شوند آمادگی دارد. گزارشهای رسیده به قفقازستان حاکی از آن است در بسیاری موارد، سفارت افراد و هیئتهای بازرگانی را به اتاقهای فاقد مجوز هدایت مینماید که این شبهه با شواهد فراوان را ایجاد می کند که منافع مادی و حق دلالی کارکنان سفارت در معاملات احتمالی محفوظ است.

نظرات