اقامت گرجستان از شایعه تا واقعیت

قفقازستان - اقامت گرجستان، اینروزها تبلیغات در اینمورد در فضای مجازی یا حتی رسانه های سنتی بسیار به چشم می آید. برای مردم بستوه آمده از شرایط خفقان در ایران، چنین تبلیغاتی بسیار جالب است بویژه اینکه آگهی دهندگان در مواردی مانند کیفیت زندگی در این کشور یا دورنمای پیوستن آن به اروپا هم اغراق میکنند. آیا براستی گرجستان سرزمینی است که بتوان از طریق مهاجرت به آنجا برای همیشه از شر آحوندها راحت شد و زندگی آرام همراه با دورنماهایی مانند شهروند اروپا شدن را متصور گردید؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.
به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید  

- آیا گرجستان برای خارجی ها پروانه اقامت دائم صادر میکند؟
بله اما در صورتی که در این کشور لااقل 300 هزار لاری سرمایه گذاری نمایید. خرید ملک مشمول این قانون نمی شود بلکه مقصود، سرمایه گذاری در بخش بیزنس می باشد.

- یکی از آشناها که در ایران از محل کارش اخراج شده بود و پول چندانی نداشت، رفته گرجستان مقیم شده. چرا من نتوانم؟
با شرایط به نسبت ساده ای میتوان اقامت موقت گرجستان گرفت. توجه داشته باشید، این اقامت همانطور که از اسم آن پیدا است، موقت است. هیچ تضمینی برای تمدید آن وجود ندارد. هنگام درخواست برای تمدید، دولت گرجستان میتواند بنابر تشخیص و صلاحدید خود، اقامت شما را رد کند.

- اگر گرفتن اقامت دائم گرجستان اینقدر سخته چرا درباره آن اینهمه تبلیغ میشه؟
برخی از کسانی که در نظام آخوندی کسب و کار یاد گرفته اند، فکر میکنند راه موفقیت دروغ گویی و کلک زدن است. بنابراین مانند خود آخوندها، ابایی ندارند که هر دروغ یا حرف مفتی را با وقاحت تمام فریاد کنند. اما فرزندان راستین کوروش بزرگ همیشه و همه جا حضور دارند و دروغ های آنان را بر ملا می کنند.
در ضمن، شبکه های فاسد وابسته به جمهوری اسلامی در گرجستان مشغول انجام کارهای خلافی مانند پولشویی، قاچاق و غیره هستند. انها میخواهند جمعیت ایرانی اینجا بطور کاذب زیاد شود تا کمتر در معرض توجه قرار بگیرند.

- من متخصص و دارای تحصیلات عالی هستم، آیا می توانم در گرجستان مشغول بکار شوم؟
متاسفانه به احتمال بسیار زیاد خیر. در گرجستان سطح سواد و تحصیلات مردم بسیار بالا است. اگر با نوازندگان خیابانی و دستفروشان این کشور هم گفتگو کنید، متوجه می شوید که اغلب دارای تحصیلات عالی هستند.
در واقع هدف اصلی دولت گرجستان جذب سرمایه های نقدی است و نه نیروی کار یا مهاجر معمولی.

نظرات