اتاق بازرگانی نماینده ای در گرجستان ندارد

قفقازستان - اتاق مشترك بازرگاني ايران و گرجستان در اطلاعیه ای اعلام کرد که در حال حاضر هیچگونه دفتر نمایندگی، مشاور ، اتاق مشترک يا كارگزاری در کشور گرجستان ندارد. این درحالی است که برخی از موسسات در گرجستان بطور غیرقانونی از عنوان اتاق بازرگانی استفاده می کنند و متاسفانه در مواردی فعالیتهای مرموزی نیز انجام میدهند.
به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید 
بر اساس تعریف، اتاق بازرگانی تشکلی است که در آن تجار عمده و صاحبان صنایع برای هماهنگی فعالیت‌های خود و چانه‌زنی با نهادهای حکومتی برای تامین منافع‌شان تلاش می‌کنند بعبارت دیگر اتاق بازرگانی قدرت خود را از بازرگانان و صاحبان صنایع بدست می اورد و با استفاده از آن دولتها را مجاب میکند تا در جهت منافع انها اقدام و عمل نمایند اما اتاقهای بازرگانی جعلی در گرجستان بعکس تلاش میکنند تا از طریق تطمیع دیپلماتها کاسبی کنند و در موادی نیز به کارهای عوامفریبانه متوسل می شوند.
اتاق بازرگانی بطور مستقیم فعالیت انتفاعی انجام نمیدهد اما مشاهده شده است که اتاقهای جعلی در گرجستان، آشکارا به فعالیتهای انتفاعی مشغول هستند و در مواردی حتی برای اخذ اقامت گرجستان نیز فعالیت می کنند.
منابع مطلع به قفقازستان گزارش داده اند که نهادی تحت عنوان اتاق بازرگانی تاکنون با ثبت هزاران شرکت کاغذی در گرجستان، نظام دادگستری کشور را نسبت به شرکتهای ثبت شده توسط ایرانیان بدبین نموده است بطوریکه دیگر حتی پروانه اقامت موقت برای صاحبان و سهامداران شرکتهای جدید صادر نمی شود.
یکی از افرادی که به فعالیتهای یک اتاق بازرگانی جعلی واقع در ساختمان کارواسلا در تفلیس معترض شده است در گروه تلگرامی "درباره گرجستان" اظهار کرده است که توسط این گروه تهدید به قتل شده است.
در اطلاعیه اتاق مشترك بازرگاني ايران و گرجستان آمده است: هرگونه عواقب ارتباط با دفاتر غیر رسمی و اشخاص حقيقي يا حقوقي مدعی به عنوان همکار و نمایندگی این اتاق بازرگاني پس از نشر این اطلاعیه خارج از مسئولیت و همراهی اتاق ایران و گرجستان می باشد.

نظرات

ارسال یک نظر