ساخت پل مرزی ارمنستان-گرجستان توسط شرکت ایرانی و مشکلات بانکی

قفقازستان - اوایل نوامبر سال 2017 اعلام شد که پل مرزی ارمنستان-گرجستان توسط شرکت ایرانی آریاناساخته می شود. اکنون اجراء این پروژه در هاله ای از ابهام قرار گرفته است زیرا مشخص نیست بانکها حاضر باشند در آن مشارکت نمایند، در این مورد سفیر جمهوری اسلامی در ارمنستان با وزیر حمل و نقل این کشور ملاقات داشته است.

منابع خبری گزارش کرده اند که روز 15 ژانویه جاری، کاظم سجادی با واهان مارتیروسیان وزیر حمل و نقل و فناوری اطلاعات ارمنستان دیدار و گفتگو داشته است. در این دیدار کاظم سجادی اجرای به هنگام پروژه پل مرزی را منوط به ارائه خدمات فاینانس از سوی شرکتها و بانکهای بین المللی اعلام کرده است. واهان ماتروسیان نیز ابراز امیدواری کرده است که این پروزه در موعد مقرر بپایان برسد.
شرکت ساخت تونل، پل و سدسازی آریانا ایران متعهد شده است در طول 19 ماه، کار ساخت و احداث پل بمرزی ساداخلو-باقراتاشن را به پایان برساند.
مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی بخاطر پولشویی و نقض قوانین بین المللی مورد تحریمهای مالی قرار دارند و بانکها به ظن ارتباط افراد و شرکت ها با این مقامات و نهادها از ارائه خدمات بانکی به ایرانیان خود داری می کنند.

نظرات