تعداد مجروحان در سانحه گودائوری 11 نفر اعلام شده است


قفقازستان - در پی بروز سانحه در تله اسکی گودائوری، تعداد مجروحان 11 نفر اعلام شد که یکی از آنها زنی باردار می باشد.

در میان مجروحان سانحه گودائوری، یک زن باردار اهل سوئد، دو نفر اوکراینی و سه نفر روسی بوده اند.
بعد از ظهر جمعه 16 مارس، تله اسکی گودائوری از حرکت می ایستد و سپس در جهت عکس چرخش مینماید. این سانحه موجب می شود که اسکی بازان از داخل کابین به بیرون پرتاب شوند که جراحت و آسیب دیدگی انها را در پی داشته است.
مجروحان سانحه به درمانگاه گودائوری منتقل می شوند. در آنجا تصمیم گرفته می شود که به تفلیس انتقال پیدا کنند و بنابراین بالگردی به این منظور اختصاص پیدا میکند اما ظرفیت آن برای انتقال کلیه مجروحان کافی نبود و بنابراین مقرر می شود انتقال در دو مرحله انجام شود. پس از آنکه گروه اول به تفلیس منتقل میشوند، اعلام می گردد که بخاطر اوضاع بد جوی انتقال سایر مجروحان با بالگرد میسر نیست بنابراین 4 نفر از انها با خودرو به تفلیس منتقل می شوند.
گزارش شده است که حال یکی از مجروحان سانحه بسیار وخیم میباشد.
تله اسکی گودائوری در اواخر ماه دسامبر مورد بازرسی فنی قرار گرفته بود. در پی این ساحه مقامات دولتی اعلام کرده اند که گروهی از بازرسان بیطرف بین المللی درباره علت ان تحقیق خواهند کرد.
گیورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان نسبت به سانحه گودائوری واکنش نشان داد و در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که بدون وقفه اخبار مربوط به سلامتی مجروحان را پی گیری میکند. آقای نخست وزیر اظهار داشت که نهایت تلاشمان را خواهیم کرد تا امنیت شهروندان و گردشگران و نیز چهره بین المللی گرجستان و مراکز اسکی کشور حمایت شود.

نظرات