آلمان کشورهای ارمنستان و گرجستان را به عنوان "کشورهای امن" اعلام می کند

هورست زه‌هوفر، وزیر کشور آلمان، می‌خواهد در کنار مراکش، تونس، الجزیره، کشورهای ارمنستان و گرجستان را هم به عنوان "کشورهای امن" اعلام کند. به این ترتیب آلمان امکان خواهد یافت پناهجویان این کشورها را که با تقاضای پناهندگی‌شان موافقت نشده به کشورهای خود بازگرداند.

به گزارش دویچه وله، بنا به داده های اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان در سال گذشته 2017 میلادی، حدود 3500 نفر از گرجستان و بیش از 3800 نفر از ارمنستان در آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند. در ژانویه امسال نیز 745 نفر و در ماه فوریه حدود 600 نفر دیگر از این کشور تقاضای پناهندگی خود را در اختیار مسئولان ادارات مربوطه آلمان قرار داده‌اند. این تعداد بیش از آمار متقاضیان پناهندگی این کشور در دو ماه اول سال گذشته است.
دویچه وله گزارش میدهد، به گفته معاون پارلمانی وزارت کشور آلمان تعداد درخواست‌های پناهندگی اتباع گرجستان از سال 2017 افزایش یافته است و این به دلیل برداشتن محدودیت ویزا برای ورود اتباع این کشور به آلمان است. اشتفان مایر قرار دادن گرجستان در حوزه کشورهای امن را در آلمان "بسیار قابل قبول" خواند.
به گزارش قفقازستان، با قرار گرفتن گرجستان در گروه کشورهای امن، پناهجویان و پناهندگان مقیم این کشور نیز برای درخواست پناهندگی از کشورهای اروپایی با موانع جدیدی مواجه خواهند شد.

نظرات