بیش از 25 هزار ایرانی در گرجستان کارت اقامت ندارند


جمعیت ایرانیان ساکن در گرجستان که در آغاز سال 2017 حدود 4 هزار نفر اعلام شده بود اکنون حدود 10 برابر شده است . این در جالی است که اکثر این افراد فاقد پروانه اقامت در گرجستان هستند و به لحاظ قانونی بعنوان گردشگر در این کشور سکونت دارند.

ساشالوا کیکناولیدزه نماینده پارلمان گرجستان که بتازگی به ایران سفر کرده است می گوید تعداد ایرانیانی که بعنوان گردشگر به گرجستان تردد میکنند 25 هزار نفر می باشد.
تعداد ایرانیانی که در حال حاضر پروانه اقامت گرجستان دارند حدود 14 هزار نفر برآورد شده است.
با گذرنامه ایرانی میتوان بدون نیاز به ویزا به مدت 45 روز در گرجستان سکونت داشت. با اینکه در سایت وزارت خارجه گرجستان اعلام شده است که حداکثر 90 روز متوالی میتوان از امتیاز لغو روادید استفاده کرد اما در عمل این شرط نادیده گرفته می شود و افرادی هستند که بیش از یکسال است در گرجستان زندگی میکنند و هر 45 روز از یکی از مرزهای کشور خارج می شوند و دوباره به گرجستان باز میگردند.
زندگی در گرجستان بدون داشتن پروانه اقامت دشواری های خاصی خود را دارد. این افراد از دسترسی به بسیاری از خدمات از جمله افتتاح حساب بانکی محروم هستند و با چرخش سیاستها حتی ممکن است زمانی بعد از خروج از گرجستان اجازه ورود مجدد به این کشور را پیدا نکنند.

نظرات

  1. حسین ظفرآبادی۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶

    سلام سپاس از زحمات شما و ارائه این همه اطلاعات خوب و مفید بر عکس تمام سایتها من مطالب شما را کاملا مطالعه می کنم و واقعا خواندنی و ارزشمند هستند دست شما را می فشارم زنده و پاینده باشید

    پاسخحذف

ارسال یک نظر