اعتراض به توقف پذیرش دانشجو در دانشگاه دریای سیاه

قفقازستان - فعالان مدنی و سازمانهای غیردولتی به حکم وزارت علوم گرجستان درمورد دانشگاه بین المللی بلک سی معترض هستند. دانشگاه بین المللی بلک سی (دانشگاه دریای سیاه) در سال تحصیلی جاری از حق پذیرفتن دانشجو منع شده است.
به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید
در ماه آگوست سال جاری وزارت علوم و آموزش گرجستان اعلام کرد که دانشگاه بین المللی بلک سی در سال تحصیلی 2019-2018 حق پذیرش دانشجو ندارد. علت این تصمیم تخلف مالیاتی اعلام شده است. دانشگاه بلک سی در سال 2013 بابت تخلف مالیاتی 700 هزار لاری جریمه شده است.
دانشگاه بین المللی بلک سی در بیانیه ای اعلام کرده است که روند رسیدگی به پرونده تخلف مالیاتی این دانشگاه هنوز به پایان نرسیده است و قابل استناد نمی باشد.
دانشگاه بین المللی بلک سی یکی از معتبربرترین مراکز آموزش عالی در آجارا می باشد که در شهر باتومی قرار گرفته است.
به گزارش قفقازستان بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که فشار بر دانشگاه بین المللی بک سی در راستای مجموعه اقدامات انجام شده علیه مدارس گولن می باشد که به خواست آنکارا انجام می شود. در اعتراض به فشار اعمال شده بر این دانشگاه، جمعی از فعالان مدنی و فرهنگی پتیشنی را تهیه و منتشر کرده اند. این پتیشن که جزئیاتی از ماجرا را به دو زبان انگلیسی و گرجی شرح میدهد در این لینک قابل دسترس و امضاء می باشد:
The unauthorized decision about International Black Sea University shall be abolished

نظرات