شرط 200 هزار دلاری برای اقامت گرجستان

قفقازستان - بموجب قوانین گرجستان هر فرد خارجی که 6 سال اقامت گرجستان را داشته باشد واجد شرایط برای درخواست اقامت دائم خواهد بود اما شواهد حاکی از آن است که مقامات کشور تلاش میکنند شروط دیگری را نیز برای اخذ اقامت دائم الزامی نمایند. در تازه ترین لایحه ای که تنظیم شده است علاوه بر 6 سال اقامت، دانستن زبان گرجی و نیز داشتن 200 هزار دلار دارایی یا سرمایه به شروط مربوط افزوده شده است.
به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید 
به گزارش بیزنس پرس نیوز، در لایجه پیشنهادی از سوی فراکسیون حرکت ملی پیشنهاد شده است که دانستن زبان گرجی در سطح پایه و نیز داشتن معادل 200 هزار دلار دارایی یا سرمایه به شروط لازم برای درخواست اقامت دائم افزوده گردد. کمیسیون اقتصادی پارلمان این لایحه را بررسی و کلیات ان را تائید کرده است.
این لایحه برای اینکه بصورت قانون در بیایید باید به تصویب پارلمان و امضاء رئیس جمهور گرجستان برسد.
پیشتر حزب حاکم بر گرجستان لایحه ای را تنظیم کرده است که پیشنهاد میکند مدت زمان لازم برای درخواست اقامت دائم از 6 سال به 10 تا 12 سال افزایش یابد.
هنوز مشخص نیست که چه سرنوشتی در انتظار متقاضیان اقامت دائم در گرجستان خواهد بود اما آنچه مسلم است در آینده ای نزدیک شرایط به مراتب دشوارتر خواهد شد.

نظرات

  1. از سفر به گرجستان خودداری کنید هموطن عزیز.اگر برای خودت ارزش قایل هستی از سفر به گرجستان خودداری نمایید.گرجی ها با ایرانیان به نحوی دشمن هستند!
    متاسفانه رفتار با ایرانیان در گرجستان بسیار بد ارزیابی میشود و با ایرانی ها مانند آدمهای بی ارزش و به درد نخور برخورد میشود.در صورتیکه بیشترین سرمایه ورودی به این کشور از جانب ایرانی ها است ولی متاسفانه گرجس ها حتی در ارائه آمار هم رعایت انصاف را نمیکنند...
    اگر برای خودت احترام و ارزش قایل هستید لطفا گرجستان نرید...
    آیا میدانید گرجی ها در طول تاریخ همیشه به راهزنی و دزدی مشغول بوده اند!!!آیا میدانید نسل گرجی ها به کم استعدادترین نوع انسان ها به لحاظ مطالعات انسان شناسی بر میگردد!!

    پاسخحذف

ارسال یک نظر