دستگیری مادر 10 فرزند در گرجستان

قفقازستان - زن اوکراینی که به همراه 10 کودک وارد گرجستان شده است در دادگاه تفلیس حاضر شد. مدارک همراه این افراد نشان میدهد که چهار کودک در سال 2017 و روزهای متفاوتی متولد شده اند و این موجب شده است که پلیس به انها ظنین باشد اما متهم می گوید که همه این کودکان فرزندان او هستند.
یولیا سوسیاک زن 37 ساله ای است که روز پنجشنبه 25 اوریل جاری توسط پلیس در شهر کوتائیسی دستگیر شد. او بعلت مسمویت غذایی به این بیمارستان مراجعه کرده بود و هنگام دستگیری دو فرزندش همچنان در آنجا بستری بودند. 
 بنابر گزارش وزات کشور گرجستان چهار  کودک از 10 کودک همراه این زن متولد سال 2017 بودند.  او بتاریخ 8 آوریل وارد گرجستان شده بود و بنابر تحقیقات پلیس قصد داشت به آبخازیا سفر کند. بنابر داده های پلیس او مظنون به  فعالیت در زمینه قاچاق کودکان می باشد.
دادستانی گرجستان علیه یولیا سوسیاک به اتهام قاچاق کودکان اعلام جرم کرده است. دادگاه تفلیس نیز در پی کیفرخواست ارائه شده برای متهم قرار بازداشت موقت صادر کرده است اما وکیل مدافع متهم حکایت دیگری درباره او تعریف میکند.
زوراب تودوآ وکیل مدافع  متهم به خبرنگاران می گوید که موکل او همسر یوری سوسیاک است که از بیزنسمن های سرشناس در اوکراین می باشد. هر دوی این زن و شوهر در خانواده های پرجمعیت متولد شده اند و آرزو داشته اند که خودشان نیز خانوده پرجمعیتی داشته باشند. یولیا سوسیاک به پزشکان گفته است که 7 تا از فرزندانش از مادر جایگزین بدنیا آمده اند.
وکیل مدافع متهم به این نکته نیز اشاره میکند که این مادر یکسال در آمریکا زندگی کرده است تا یکی از فرزندانش در این کشور بدنیا بیاید و بتواند شهروند امریکا بشود.
گفته می شود این خانواده بخاطر فعالیتهای سیاسی مجبور به ترک اوکراین شده اند اما در روسیه نیز با تمدید اقامت آنها موافقت نشده بود. آنها قصد داشتند به آبخازیا سفر کنند تا از انجا راهی برای بازگشت به روسیه پیدا کنند.
ااگر متهم از سوی دادگاه تفلیس گناهکار شناخته شود به تحمل 14 تا 17 سال حبس محکوم خواهد شد.

نظرات