آشوب بخاطر نمایش فیلمی از کارگردان سوئدی


قفقازستان - اولین روز از اکران فیلم "و می رقصیم" با اعتراض و درگیری همراه شد. معترضان قسم خورده اند که نگذارند این فیلم بنمایش در بیاید. پلیس اعلام کرده است امنیت شهروندان را حفظ خواهد کرد.
روزهای 8 تا 10 نوامبر برای اکران فیلم "و می  رقصیم" "და ჩვენ ვიცეკვეთ اعلام شده است. گروه کارتولی مارشی اعلام کرد که این فیلم تبلیغ همجنسگرایی است و نخواهد گذاشت به نمایش در بیاید. سندرو برگادزه رهبر این گروه گفت که ما و هوادارانمان زنجیره انسانی در شهر درست می کنیم و به ملت گرجستان قول میدهم که اجازه نمی دهیم این فیلم به نمایش در بیاید.
ساعت اکران فیلم 6 بعد از ظهر اعلام شده است اما از ساعت 4 بعد از ظهر حضور نیروهای پلیس در حوالی فلارمونی در تفلیس محسوس بود و جو امنیتی حاکم شده بود. در آستانه نمایش فیلم پلیس یک زنجیره انسانی تشکیل داد تا عبور و مرور به
سینما امیرانی کنترل شود.همزمان در محوطه فلارمونی افرادی با صلیب که گاه شعار میدادند حضور داشتند.
حدود ساعت 8 شب درگیری و تنش در محوطه فلارمونی و پارک ورا مشهود بود. عده ای بطری و آشغال پرتاب می کردند. دست کم یک زن مجروح شد و 11 نفر دستگیر شده اند.
وزارت کشور گرجستان در اطلاعیه در مورد اکران این فیلم اعلام کرده است که پلیس مسئول امنیت شهروندان است و بدون در نظر گرفتن جنیسیت، گرایش جنسی و مذهب از حقوق انسانها دفاع خواهد کرد.
لوان اکین کارگردان سوئدی و گرجی تبار این فیلم در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که گروههای دست راستی و کلیسا میخواهند مانع از نمایش این فیلم بشوند با اینکه تمام بلیتهای آن فروخته شده است.به کانال تلگرامی گرجستان بپیوندید

نظرات