دستگیری ادمین صفحه فیسبوکی بدنبال هلاکت قاسم سلیمانی


قفقازستان - در پی هلاکت قاسم سلیمانی، ادمین یک صفحه فیسبوکی در ارمنستان دستگیر شد. در این صفحه که بنام خواننده مشهور ارمنی ایجاد شده است پیام تبریک طنزآمیزی منتشر شده بود که مورد استقبال کاربران ایرانی قرار گرفت اما منجر به دستگیری ادمین شد.
سازمان امنیت ارمنستان اعلام کرد که ادمین صفحه فیسبوکی دیانا هاروتیونیان دستگیر شده است.
در این صفحه بمناسبت کشتن قاسم سلیمانی،  پیام تبریکی از سوی نخست وزیر ارمنستان به دونالد ترامپ منتشر گردید ولی ساعاتی بعد حذف شد.
انتشار پیام تبریک از سوی  نیکول پاشینیان چندان جدی بنظر نمی رسید اما بازتاب گسترده آن واکنش نخست وزیر ارمنستان و دستگیری ادمین صفحه را در پی داشت.
نیکول پاشینیان خبر تبریک را تکذیب کرد و خواهان روشن شدن انگیزه انتشار آن گردید. طبق اظهارات آقای پاشینیان این خبر از طریق مطبوعات باکو به رسانه های ایرانی رسیده است.
تازه ترین واکنش نخست وزیر ارمنستان در پی قتل سلیمانی این بوده است که ایران و آمریکا کشورهای دوست هستند و ارمنستان بسوی اقدامی ضد ایرانی یا ضد آمریکایی کشیده نخواهد شد.

واکنش گرجستان  و جمهوری آذربایجان به کشته شدن سلیمانی
وزارت خارجه گرجستان بیانیه ای رسمی در مورد کشته شدن قاسم سلیمانی منتشر نکرد اما داویت زالکالیانی وزیر امور خارجه در توئیتی اعلام کرد که ایالات متحده از "حق مشروع دفاع از شهروندان خود" برخوردار است و خواهان استفاده از دیپلماسی برای کاهش تنش‌ها گردید.
در مورد واکنش دولت باکو پس از کشته شدن قاسم سلیمانی هم خبر مستندی در دست نیست اما برخی منابع گزارش داده اند که وزیر امور خارجه این کشور در گفتگوی تلفنی با جواد ظریف به او تسلیت گفته است.

واکنش طالبان به کشته شدن قاسم سلیمانی
طالبان در افغانستان هم بیانیه ای در مورد هلاکت قاسم سلیمانی صادر کرد.
به گزارش دویچه وله در این بیانیه ضمن تسلیت به خانواده قاسم سلیمانی و "وحشی" نامیدن نیروهای آمریکایی، تاکید شده است که جهاد در برابر وحشی‌گری و اشغالگری آمریکا در افغانستان ادامه دارد.

به کانال تلگرامی گرجستان بپیوندید 

نظرات