ویزای شنگن گران شد


قفقازستان - هزینه درخواست ویزای شنگن به 80 یورو افزایش می یابد.
به گزارش دویچه وله، در شرایط درخواست ویزای شنگن از تاریخ دوم فوریه 2020  تغییراتی صورت می گیرد. برخی از این تغییرات که اساس آن مصوبه‌ پارلمان اروپا در تاریخ 20  جون  2019 است، به قرار زیر است:
 - از تاریخ 2  فوریه (۱۳ بهمن ۹۸) متقاضیان ویزای شنگن می‌توانند 6 ماه پیش از سفر اقدام به درخواست ویزا کنند. این مهلت پیش‌تر 3 ماه قبل از سفر بود.
 - هزینه‌ عمومی بررسی درخواست ویزا، از  60 یوروی کنونی  به 80 یورو افزایش می‌یابد. افزایش هزینه‌ درخواست برای کودکان در سنین 6 تا 11 سال برای شهروندان کشورهای گرجستان، کوزوو، روسیه و اوکراین از 35  یورو به 40  یورو اعلام شده است. طبق اطلاعات سایت ویزامتریک در ایران که ارائه درخواست روادید برای سفر به کشور آلمان از طریق این مؤسسه صورت می‌گیرد یا سایت VFS که سفارت اتریش در تهران برای بررسی درخواست‌های روادید شنگن با آن همکاری می‌کند، هزینه درخواست ویزا برای کودکان بین 6 تا 12 سال به 40 یورو افزایش یافته است.
 - ارائه‌ درخواست صدور ویزا در آینده در بسیاری کشورها به صورت الکترونیکی هم امکان‌پذیر است.
کشورهای عضو شنگن عبارتند از آلمان، بلژیک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن‌اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، اتریش، لهستان، پرتغال، سوئد، سوییس، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، جمهوری چک و مجارستان.
به کانال تلگرامی گرجستان بپیوندید  

نظرات