هشدار امنیتی سفارت امریکا در گرجستان


قفقازستان - سفارت امریکا در تفلیس به شهروندان ایالات متحد هشدار امنیتی داد. این هشدار مقارن با تجمعی همراه با تصویر قاسم سلیمانی مقابل سفارت جمهوری اسلامی اعلام شد.
بر اساس هشدار امنیتی سفارت امریکا در تفلیس که  روز 6 ژانویه  جاری در تارنمای این سفارت منتشر شد، سطح تنش در خاورمیانه بالا رفته است و این میتواند منجر به خطرات امنیتی برای شهروندان امریکا در خارج کشور گردد.
هشدار امنیتی سفارت آمریکا مقارن با تجمع گروهی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی بود. برخی از این تجمع کنندگان بزبانهای فارسی و اذری صحبت می کردند و تصاویری از قاسم سلیمانی و پلاکاردهایی علیه امریکا بهمراه داشتند. 
رسانه های جمهوری اسلامی از حضور دو شخص در این تجمع با نامهای "مختاری" و "حجت الاسلام زارع" خبر داده اند. حجت الاسلام زارع رئیس نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه در گرجستان معرفی شده است.
 جامعه المصطفی العالمیه که با نامهایی چون المصطفی و دانشگاه بین المللی المصطفی نیز معرفی می شود یک موسسه آموزشی است که ایدئولوژیک ولایت فقیه مبتنی بر آمریکا ستیزی و یهودستیزی را در جهان ترویج می دهد. برخی منابع این دانشگاه را شاخه فرهنگی سپاه قدس معرفی کرده اند. 
به کانال تلگرامی گرجستان بپیوندید 

در پی کشتن قاسم سلیمانی، داویت زالکالیانی وزیر امور خارجه گرجستان اعلام کرد که ایالات متحده از "حق مشروع دفاع از شهروندان خود" برخوردار است. 

نظرات