مرزها بروی ایرانیان بسته می شود


قفقازستان- کشورهای عراق، افغانستان و کویت مرزهای خود را بروی ایرانیان بسته اند. ترکیه و روسیه ورود ایرانیان را منوط به ارائه گواهی سلامت کرده اند. مقامات گرجستان هنوز تصمیم مشخصی در مورد مسافران ایرانی اعلام نکرده اند اما برخی مسافران را از فرودگاه به بیمارستان عفونی منتقل نموده اند.
رئیس مرکز ملی مبارزه با بیماری ها در گرجستان اعلام کرد که لغو پروازها بین ایران و گرجستان در حال بررسی است. به گفته رئیس این مرکز، امیران گامقرلیدزه شورای هماهنگی که زیر نظر نخست وزیر تشکیل شده است در این مورد تصمیم خواهد گرفت.
با آنکه هنوز تصمیم مشخصی از سوی مقامات گرجستان برای مسافران ایرانی اعلام نشده است اما بر اساس گزارش های منتشره وضعیت در مرزهای کشور برای مسافران ایرانی عادی نیست و در نتیجه ایرانیان برای سفر به گرجستان در شرایط ابهام و بلاتکلیفی قرار گرفته اند. 
رسانه های گرجستان روز شنبه 22 فوریه جاری اعلام کردند که 4 مسافر ایرانی پرواز تهران – تفلیس در چارچوب اقدامات جلوگیری از شیوع کروناویروس در کشور مستقیما از فرودگاه به بیمارستان بیماری های عفونی تفلیس منتقل شدند. دلیل انتقال آنها به بیمارستان تب بالا اعلام گردید که هنگام معاینه در فرودگاه مشخص شد. بر اساس این خبر، در این  مرحله مسافران ایرانی در فرودگاه تفلیس مورد معاینه قرار می گیرند و در صورت مشاهده علائم مشکوک به بیمارستان منتقل می شوند اما هنوز بطور رسمی چنین رویه ای اعلام نشده است و ایرانی هنگام سفر به گرجستان با انبوهی از دلهره و اضطراب قدم بر فرودگاه یا مرزهای گرجستان می گذارد.  
به کانال تلگرامی  گرجستان بپیوندید 

نظرات