خواهرخواندگی کویر یزد با دریای سیاه


قفقازستان - قرارداد خواهر خواندگی بین شهر کویری یزد و بندر پوتی در سرکنسول گری جمهوری اسلامی در باتومی به امضاء رسید. هیچ زمینه خاصی برای همکاری بین این دوشهر اعلام نشده است اما این قراداد می تواند دستاویزی باشد تا مسئولان یزدی خرج سفرهای خود را از بودجه عمومی برداشت کنند.
قراداد خواهرخواندگی روز 13 فوریه جاری با حضور جمال الدین عزیزی بندرآبادی شهردار یزد و گوچا کردقلیا გოჩა კურდღელია شهردار پوتی به امضاء رسید.
در این مراسم الهه جورابی عضو شورای اسلامی شهر یزد هم حضور داشت. الهه جورابی که شوهرش نیز در شهرداری یزد کار میکند با استفاده از رانتهای حکومتی زندگی لوکسی در شهر یزد دارد. یک منبع آگاه به قفقازستان اطلاع داد که هدف اصلی او از سفر به آجارستان بازدید از ملکی در این منطقه می باشد که قرار است با سرمایه گذاری وی اما بنام فردی از بستگانش خریداری شود.
ایرنا از قول حمیدرضا قمی سخنگوی شورای اسلامی یزد هدف از قرارداد خواهرخواندگی بین دو شهر را اینگونه توصیف میکند: با انعقاد قرارداد خواهر خواندگی زمینه ارتباط بیشتر این 2 شهر در زمینه های مختلف فراهم می شود. (🤣)
در شورای اسلامی شهر یزد تشکیلاتی بنام "کمیته پی گیری خواهرخواندگی ها" وجو دارد که هزینه های ان از محل بودجه عمومی تامین می شود. 
معمولاً دو شهر برای خواهر خواندگی باید دارای تشابهاتی باشند مثلاً دو شهر تاریخی، دو شهر علمی یا دانشگاهی یا دو بندر یا حتی دو سمبل مشترک داشته باشند که این انگیزه را ایجاد کند. رونق و رواج گردشگری بین دو شهر خواهرخوانده و نامگذاری متقابل نام خیابانهایی به نام شهر خواهر خوانده از جمله نتایج اعلام خواهرخواندگی شهرها است. اما در حکومت غیرنرمالی مانند جمهوری اسلامی امضاء قراداد خواهرخواندگی به معنی برداشت از بودجه عمومی برای سفر مسئولان و دیدو بازدید می باشد.

نظرات