کارشناس جمهوری اسلامی: کرونا ساخت گرجستان است

قفقازستان - رسانه های جمهوری اسلامی افکار عمومی را به این سمت می برند که ویروس کرونا ساخته آزمایشگاه های کشورهای خارجی است. برخی انگشت اتهام را بسوی گرجستان برده اند.
خبرگزاری های وابسته به سپاه با انتشار مطالبی تحت عنوان "چه کسی ویروس کرونا را ساخته" افکار عمومی را به این سمت جهت میدهند که ویروس کرونا ممکن است در آزمایشگاه تولید شده باشد. 
خبرگزاری ایرنا از قول منابع روسی نقل میکند: وزارت دفاع روسیه  فاش کرده است که پنتاگون آزمایشگاه‌های سلاح بیولوژیک را در کشور گرجستان و در مرزهای روسیه احداث کرده که این امر تهدیدی برای مسکو و پکن است.
باشگاه خبرنگاران جوان هم از قول یک زیست شناس روس این نظریه را مطرح میکند که ویروس کرونا ساخت آزمایشگاههای امریکایی است.
هم ایرنا و هم باشگاه خبرنگاران منبع خود را "روسیا الیوم" معرفی میکنند.
روسیا الیوم در واقع بخش عربی شبکه آر تی RT یا همان راشا تودی Russia Today می باشد. ادعای ساخت سلاحهای بیولوژیک در آزمایشگاه لوگار موضوع جدیدی نیست،  بارها از سوی روسها مطرح شده است و مقامات گرجستان بشدت آن را تکذیب کرده اند. اما مطرح کردن این موضوعات در این روزها آن هم با استناد به مطالب بخش عربی یک رسانه روسی هدفی جز جهت دهی به افکار عمومی برای دسیسه قلمداد کردن ویروس کرونا نمی تواند داشته باشد.
در این میان یک کارشناس وابسته به حکومت در ویدئویی پرچم جمهوری اسلامی را مقابل دوربین می گذارد و مدعی میشود که ویروس کرونا ساخت آزمایشگاه بیولوژیک امریکا در گرجستان است:
در ویدئوی فوق این کارشناس حکومتی در ابتدای سخنان خود می گوید: من اهل سیاست نیستم.
جالب است بدانید شهاب کریمی هم که گمانه ارتباط او با دستگاه اطلاعات رهبری از سوی قفقازستان مطرح شد با مدیر مسئول سایت تماس میگیرد و در ابتدای گفتار خود اظهار میدارد: من یک فرد سیاسی نیستم.
بنظر میرسد افراد مرتبط با دستگاههای اطلاعاتی ایران از جمله "من سیاسی نیستم" استفاده دو منظوره ای می نمایند. آنها با بکارگیری این جمله میخواهند وانمود کنند مستقل هستند و هم اینکه تابو و خطرناک بودن "سیاسی" شدن را تبلیغ نمایند. 
به کانال تلگرامی  گرجستان بپیوندید   

نظرات